Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tej vagy tápszer? Kisfiam 1...

Tej vagy tápszer? Kisfiam 1 éves, szeretném elhagyni az esti tápszert, és bevezetni a tejet.

Figyelt kérdés
Érveket és ellenérveket várok, miért jobb az egyik, illetve a másik? Tejet hogy kell bevezetni? Milyen tejjel kell kezdeni? Hogy kell hígítani? Ugyanannyi kell mint a tápszerből? Köszi a válaszokat.
2011. jan. 5. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Épp a minap kérdeztem meg egy anyukától, hogy biztosan most télen akarja-e bevezetni a tejet, nem inkább tavasszal? (A tápszerben - illetve tejitalban - benne lévő vitaminok miatt.) De lekiabálta a hajamat a fejemről, úgyhogy én már inkább nem írok tanácsot.

15 hónapos elmúlt a kisfiam, tavaszig biztosan tejitalt adok neki, abban több vitamin van, mint a sima tehéntejben.

2011. jan. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem decemberben volt 1 éves a kislányom és a tápszer után egy doboz tejitalt vettem, hogy bevezessem neki a tejet. 3.5-ös tejet kell itatni a kicsikkel, mert fontos magas tejzsírszázalék. Nem vizeztem a tejet, hanem a reggeli 200ml tejitalhoz töltöttem 10ml tejet. Másnap a reggeli, estihez 10ml-t. És utána minden nappal növeltem 20ml-vel. Mire elfogyott a tejital kiváltottam tejjel. A vitaminok benne vannak a gyümölcsökben, zöldségekben amit eszik nap mint nap a gyerek. Nyugodtan kezdj hozzá. Ha kérdésed van írj magánt.
2011. jan. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

14 hónapos múlt a kisfiam. Gyerekorvos szavára hallgatva miután betöltötte az 1 éves kort kezdtem el a tápszert tejjel keverni. Első napokban a 210 ml tápszerhez csak 20 ml-t öntöttem és mivel semmi gond nem volt folyamatosan növeltem a tej arányát. Nekem a doki azt mondta, hogy a 2,8%-os tej elég, nem kel 3,5-s.

Mellette eszik sok zöldséget, gyümölcsöt.

2011. jan. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!