Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van- e arra mód, hogy lemondja...

Van- e arra mód, hogy lemondjak a lakás tulajdoni részéröl, ezzel együtt megszabadulva a jelzáloghiteltöl?

Figyelt kérdés
még kiskorú voltam mikor anyám a lakást az én és húgom nevére íratta, ezzel együtt a jelzáloghitel is a mi nevünkön van, anyám a haszonélvezö. De én meg akarok ettöl szabadulni, mert babát várok és a párommal saját lakást szeretnénk. Ha lemondok a tulajdonrészemröl és átiratom másra akkor megszabadulhatok-e ettöl a tehertöl?
2010. máj. 27. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha visszaíratod az édesanyád nevére akkor mindenképpen.
2010. máj. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen akkor ezt megpróbálom!
2010. máj. 27. 13:46
 3/8 anonim ***** válasza:

valami nem kóser a sztoriban


ha jól sejtem nem rátok lett íratva, hanem örököltétek apátoktól, ugye?

2010. máj. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez a "ráíratás" ajándékozásnak számít és adóköteles ám!


Csak szóltam...

2010. máj. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem. Anyám anno vett egy házat vidéken az én és húgom nevére hogy ne kelljen majd örökösödési illetéket fizetni ha anyuval történik valami. Akkor még szó sem volt arról, hogy eltörlik. Mint mondtam, még kiskorúak voltunk. Azon a házon még nem volt hitel. Aztán onnan el kellett költöznünk, hosszú hogy miért, és mivel onnan csak autóval lehetett feljárni, nagyon áron alul tudtuk eladni, amiböl Pesten egy lyukat nem kaptunk volna. Így anyám kénytelen volt jelzáloghitelt felvenni, de mivel a gyámügy nem engedte hogy megkárosítson (nem írathatta le a nevünkröl a lakást és nem vihetett minket rosszabb körülmények közé), a mi nevünkre került a hitel is, mint lakástulajdonosok nevére, anyám meg maradt haszonélvezö. Azóta eltelt jópár év, már mindketten felnöttek lettünk, ezért úgy gondolom jogom van a saját életemet élni, és nem egy gyerekként ránk terhelt hitelt fizetni egész életemen keresztül. Ennyi a történet.
2010. máj. 27. 17:20
 6/8 A kérdező kommentje:
És mennyi adót kell fizetni utána?
2010. máj. 27. 17:25
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem még akkoris mindig jobban megéri átíratni az adó miatt, mint a jelzálogot fizetni.
2010. máj. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a ti nevetekre nem kerülhetett volna a jelzáloghitel, hisz kiskorúak voltatok, valamit nagyon elb@szott a bank és a gyámügyis
2010. máj. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!