Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor tanulnak meg beszélni a...

Mikor tanulnak meg beszélni a babák? Fiam 1 éves, de sajna még semmit nem beszél, csa max. Annyit hogy mama, papa, baba, ja meg kiabál, meg vmit halandzsázik.

Figyelt kérdés
de olyan jo lenne,ha beszélne már,mert annyi mindenért csak sir,nem mindig értem meg hogy mi a baja.
2011. jan. 6. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én két évesen sem tud még beszélni, csak néhány szót. Ráér 3 éves koráig!
2011. jan. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

20 hónaposan kezdte el és azóta be nem áll a szája

jövőhéten 2 éves lesz..

2011. jan. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1 éves és még nem beszél?? Az jár elöl nagyon aki ekkor már érthetően beszél. Legtöbb baba pár szót tud csak. Az még igencsak arrébb van,hogy megértsed mit is akar.

Elhiszem hogy már várod:)

Nekem a fiam extra későn kezdett beszélni, 2és fél éves volt, addig még értelmes szavakat se mondott.

A lányom 1 éves szavakat mond, ismétel, vau , baba, mama, am (alma) háp pő (cipő) és ennyi.

2011. jan. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2,5 évesen szem beszél,akkor aggódj. Most még tanuld meg a jelzéseit,ne várd,hogy beszélgessen.
2011. jan. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

2,5 évesnél sem kell aggódni,ha hangok jönnek ki a torkán! :)

A férjem 3 évesen kezdett beszélni!A doki szerint miden rendben volt!Szóval nem szervi dolgok miatt volt ez!Nem csináltak vele semmit!

A lányom 13 hós!De ő még a babát sem úgy mondja, hogy az a baba!

Viszont az első szava az volt, hogy ADIDE!Ha adni akart valamit azt mondte TE TE TE "tessék"

Most mindenre azt mondja KEl KEL EZ a Kell

ÉS azt mondja CICI ha szopizni akar!

ÉS a TA az a hinta!Imádja!

De ezeket csak én értem!Meg az apja!A nem-nél,meg az egész felső testét rázza! :)


Szóval 13 hósan sem "beszél" De az így van rendjén!Pedig én is szeretném már, mert egész nap csak azt hallom KE KE KE KE

2011. jan. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Átlagban 2 éves korban ered meg a gyerekek nyelve.1 évesen még nem kell ilyeneket elvárni tőle.Meg egyáltalán.Minden kisgyerek más tempóban fejlődik.Ki ebben jobb,ki abban.Ne aggódj emiatt.Mesélj neki,nézegessetek mesekönyvet,újságot,séta közben is nevezd meg amit láttok.Mindenhez idő kell,fog ő még beszélni nem is keveset:)
2011. jan. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!