Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen házi készítésű főzeléke...

Milyen házi készítésű főzeléket tudtok zöldség utáló babának?

Figyelt kérdés

Tíz hónapos a drágám, és egyáltalán nem eszik zöldséget.Kezdtük a hagyományos módon a hozzátáplálást de a házi főzésű dolgokból nem evett meg semmit.Utána vettem üvegest de abból is csak a gyümölcsöseket meg a sütőtököt.

Ez így megy a mai napig.De most már szeretnék magam főzni neki mert már lassan megeszik egy egész üveggel és azért ezt anyagilag sem lehet egy idő után győzni.

Van valami ötletetek miket főzhetnék neki mert almaszószon kívül más nem nagyon jutott eszembe.Na meg a spenót de nem tudom mivel édesíthetném neki.


2011. jan. 6. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Húslevesben főtt csirkehusi, répa turmixolva egy kis főtt krumpliban, brokkoloival, spenóttal, összevissza, hogy változatos legyen. A húslevesnek kellemes az íze, a babám és az unokaöcsém (kb egyidősek) is nagyon szereti.
2011. jan. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
ízesítetted rendesen a főzelékeket?? Mert ha nem, akkor ne csodálkozz, ha nem eszi meg. A bolti bébiételben is van só, cukor, fűszerek. Ha ízetlen, nem fogja megenni. Persze, írják sokan, hogy a babának nincs szüksége ízekre, pedig van, hiszen az anyatejnek/tápszernek is van íze. Tökfőzelék, cukorborsó, krumpli, tésztaételek, hal, ilyeneket már régen ehetne, ezeket sem eszi?
2011. jan. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Na akkor úgy jártál,mint én!Van egy receptem(saját),ami nagyon bejött.

Neve:idióta tökfőzelék(férjem adta neki)


1 kicsi szem krumpli

4-5 gerezd alma

egy nagyobb marék gyalult tök

1 kocka cs.mell

összefőzöd,turmixolod,vagy töröd

és egy fél üveg barackot(Hipp)adsz hozzá

ha híg lett sűrítsd egy kis sinlac-kal


Nagyon jó íze van!

2011. jan. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, és a receptet is.Meg fogom csinálni a hétvégén, így olvasásra jól hangzik :)

Ízesítettem én a főzelékeket, pici sóval,hagymával, petrezselyemmel, joghurttal, anyatejjel, tápszerrel, de akkor sem kellett. Legutóbbi próbálkozáskor meg már úgy főztem mint magunknak csak enyhébb fűszerezéssel, de azt sem ette meg.

sőt a húsleveses variáció se jön be neki amit az első válaszoló ajánlott.Anyukám azt mondta biztosan rosszul főzök, (nem főzök rosszul amúgy)majd ő csinál húslevest és abból biztosan megeszi a fiam a turmixot.Hát azzal is jól felsültünk. Még pici májat is turmixoltunk bele, hát az egészet én ettem meg.

Cukorral még nem ízesítettem amúgy semmit, lehet, hogy ez a gond?

Egyébként amit a kora megenged azt már mindent kapott, csak a zöldségféléket nem eszi meg.

Az egyik kedvence banán-alma-körte üvegesből.Nos megcsináltam neki, és sokkal édesebb volt a házi mint a bolti, de az enyém nem ette meg.

Ma például tízóraira bevágott egy egész üveg őszibarackos-marakujás gyümit,ebédre a kerti zöldfőzelék már nem ment.

Összeszorította a száját és elfordította a fejét.kénytelen voltam kibontani egy másikat, gesztenyés pulykát, na abból egy 100ml letolt egy pillanat alatt.

2011. jan. 6. 20:36
 5/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Tejfölt adtál már neki? Az már mehet ennyi idősen.

Nekem is van egy jó receptem. Kis tálba, amit sütőbe is tudsz tenni kivajazol, rányomkodsz 1-2kocka turmixolt csirkemellet, picit sózod, minimálisan borsozhatod is, arra kis főtt karfiol, a tetejére tejföl és sajt, és be a sütőbe, míg rá nem olvad a sajt. Készítesz krumplipürét (tejföllel), majd ha kész a csirkemell, összeturmixolod. Ilyen finomat nem fog a babád visszautasítani. A fiam kedvenc kajája, nálunk ez a mentőkaja, amikor már nincs ötletem. Egyébként, ha nem eszi a főzeléket, akkor nem eszi, mi sem eszünk meg mindenfélét. A sógornőm lánya is utálta, de aztán elkerült bölcsibe 2 évesen, ott meg nincs más és megeszi, már nincs vele baja otthon sem.

2011. jan. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

szia 2. válaszoló :)

Nagyon köszi a receptet, már ki is másoltam.Jól hangzik, szerintem egy nagyobb adagot csinálok, mert engem is felcsigázott.Már kapott tejfölt de csak óvatosan mert az apukája nem igazán tolerálja a tej termékeket(hogy szépen fogalmazzak)és csak lassanként vezettem be.De hál Istennek úgy tűnik nem örökölte, legalábbis eddig nem volt gond.

Pont arra gondoltam én is, hogy ha nem eszi meg a zöldséget akkor majd jövőre a bölcsiben muszáj lesz neki.

Ha nem szereti hiába erőltetem mert a végén még azt sem akarja majd megenni amit eddig szeretett.

2011. jan. 7. 13:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Kipróbáltad valamelyik receptet??:)

2011. jan. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, megcsináltam, csak egy kicsit módosítanom kellett.Az idióta tökfőzeléket Mildibével kellett turbózni úgy evett belőle kb.40 ml-t. Hurrá !!!

Sinlacom nincs azért tettem bele Mildit.

A tepsis kajcsiból pár falatot evett de kiköpte,aztán leturmixoltam, úgy evett belőle 4 kanállal :D !!! Ez már nálunk ÓÓÓriási haladásnak számít. A tejfölös krumpliba tápszert is raktam úgy már evett belőle.De elsőre abból sem akart.Aztán megcsináltam újból joghurttal, abból is evett pár kanálkával. Iszonyúan finnyás gyerek.Na de majd jövőre a bölcsiben azt hiszem ott nem lesz válogatás :D

2011. jan. 14. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!