Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi volt a legelső szilárd...

Mi volt a legelső szilárd kaja (mármint pép) amit a babának adtatok? Milyen márkájú? Tapasztalat? Van házi készítésű pépre biztonságos recept?

Figyelt kérdés
Itthon miből csinálhatnék pépet? Főttrizs meg anyatej? Vagy tápszer? Ötletek? :)
2011. máj. 27. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Milupa HA vaníliás rizspép. Szereti:)

Próbáltam házilag is kotyvasztani... nem jött be.

2011. máj. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

van, tuti recept, fogsz egy almareszelőt és lereszeled az almát :D

vagy megfőzöl egy sárgarépát, egy krumplit, a főzővízből teszel hozzá kicsit és leturmixolod


se tápszer se anyatej, gondolom nem kiegészíted hanem hozzátáplálod, akkor nem kell még ahhoz is tej,. persze nem azt jelenti, hogy nem adhatsz :) vízben megfőzöd a grízt nagyon sűrűre és felengedet tejjel vagy tápszerrel. rizst ugyanígy. vagy vegyél a boltban tejpépet. rizst rizsnyákra főzöd és leturmixolod zöldséggel, pl. paradicsom, cukkini, alma, körte, stb, attól függ mennyi idős a babád.


ezek az első pépek semmik, pár perc alatt megvannak :)


vagy bébiétel, kecskeméti, univer, hipp...

2011. máj. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Reszelt alma,őszibarack(lefagyasztva tavalyi termés),Az almát nem ette,de üveges formában igen.Üvegesből kipróbáltuk a szilvát,almát,sütőtököt(Kecskeméti,Hamé) Kezd gyümölccsel,zöldséggel amit keverhetsz anyatejjel.Rizst ne adj még.Egy két nap egy-két kanál kóstoltatás,egy ízből.Szép lassan,fokozatosan.
2011. máj. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem hinném hogy a gríz aktuális lenne még mert gluténes. Az első nálunk alma volt lereszelve, utána répa, krumpli, zöld levelesek. Semmi fűszer nem tettem bele csak kevés vízben megfőztem és szerette a gyerek.

A vaníliás rizspép is jó, én otthon is csináltam, anyatejjel mintha tejberizs lenne plusz vaníliával meg pici cukorral. Húú mielőtt a szívéhez kap az anya társadalom inkább azt írom, hogy fruktózt tegyél bele :)

2011. máj. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Eloszor hipp-es sima babarizst adtam neki a megszokott tapszrevel, igy nem volt neki idegen az iz csak pepesebb. Mikor ezt mar szepen megtanulta enni akkor meghamoztam para almat felvagtam, megparoltam oket, osszeturmixoltam es ezt nagyon szerette (fagyasztottam is le belolle igy nem kellett minden nap ezzel foglakozni). Ezt kovette a parolt korte pure es utanna a parolt barack pure. Ezutan vegyitettem neki fott burgonyaval, kapott parolt repa puret es edesburgonya puret. Ezutan kombinaltam oket es mindig adtam neki valami ujat pl. brokkoli pure krumplival, karfiol pure repaval es krumplival...


Hazilag keszitett baba rizs:

Aprito/daralo gepen magas fokozaton ledaralod a rizst amig por allaga nem lesz. Sokat daralj le egyszerre es igy sokaig eleg.

forralj fel egy keves vizet, add hozza a ledaralt rizsport es fozd kb. 10 percig. folyamatosan kevergasd. Mikor keszen van adj hozza tapszert/anyatejet vagy gyumolcs puret, amit szeretnel. Ettol kicsit felhigul ugyhogy jo surure fozzed a vizzel. Suriteni es dusitani zoldseg pureket, gyumolcs pureket is nagyon jo.

2011. máj. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!