Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen fajta halat lehet adni...

Milyen fajta halat lehet adni 7-8 hónapos babának?

Figyelt kérdés
Fontos,hogy édesvizi hal legyen (ma hallottam), hogy keszítitek el és mivel párosítjátok?
2011. jan. 6. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

csak tangeri halat adtam a babámnak a szálkák miatt!


de pontyot, keszeget biztos ehet már. amúgy miért fontos, hogy édesvízi legyen?

neem meg mindenki azt mondta, hogy csak édesvízit ne

2011. jan. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
70%
nekem meg csak tengeri halat ajánlottak, mert azok húsában van több olyan fontos anyag (pl. omega3), ami az édesvíziekben nincs (persze a tengeriben lehetnek mérgező anyagok is, de ki garantálja, hogy az édesvíziben nincsenek?) szóval, én pangasiusfilét és tonhalfilét adok a lányomnak. mivel a férjem horgász, az általa fogott süllőből kapott már kóstolót, ami garantáltan szálkamentes és ízletes. Én a pontyot, keszeget éppen a rengeteg szálka miatt nem ajánlom.
2011. jan. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
70%
ja, a párosítás: én eddig mindig paradicsompürével és főtt krumplival turmixoltam a halat, most sajnos elfogyott a fagyasztott paradicsompürém. a héten brokkolival és krumplival adtam, a szaga számomra nem volt kellemes, de a lányom megette gond nélkül. de szerintem a sütőtökkel se lehet olyan rossz.
2011. jan. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%

Szia!

Én 1 éves kor alatt nem ajánlom a halakat a Babáknak! Nagyon allergizáló a hatásuk!

A méz és a tej mellett a halakat sokan nem veszik figyelembe, pedig azokat sem lehet adni bár sok doki és védőnő már 6-7hónapos kortól ajánlja :O

Egy gyermekápoló

2011. jan. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is azt mondta a doki, hogy 6 hónapos kortól mehet. Én azért vártam még egyet, ha jól emlékszem, és rio mare tonhalat vettem - abban garantáltan nincs szálka. Paradicsompürével vagy házi paradicsomlével összefőzve, bazsalikommal, oregánóval, pici fokhagymával ízesítve, durum penne vagy spagetti tésztával turmixolva nyugodtan mehet.
2011. jan. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
Tengeri hallal érdemes óvatosan bánni, a magas higanytartalom és egyéb szennyeződések miatt!!! Nagyon ritkán adtam neki királylazacot, egyébként a hazai halak közül a busának a legnagyobb az omega3 tartalma.Én az ujjammal morzsolgattam szét a húsát, így biztos nem volt benne szálka.
2011. jan. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek a valaszokat :)
2011. jan. 7. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!