Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen főzeléket, desszertet...

Milyen főzeléket, desszertet készítetek 6-7 hónapos babátoknak? Melyik zöldségeket, gyümölcsöket párosítjátok? Mivel dúsítod őket?

Figyelt kérdés
Írjatok néhány tippet.
2011. jan. 7. 07:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A kor nem nagyon mondd semmit mióta táplálod hozzá?


először egy zöldséget kapjon ha nincs rá reakció - hasfájás, pöttyök, akkor lehet párositani egy másikkal azt is ki kell várni és igy lehet egyre több mindent adni akár 3 félét is mixelni.


Rengeteg babarecept van és az is egyéni hogy a Te babád mit fog szeretni.


főzelék:aktuális zöldségekből - burgonya, cékla répa, s.tök


deszert: gyümölcs pépesitve


párositások: alma banán, banán sütötök, burgonya sütőtök, répa alma,


dúsitás? nem szoktam inkább higitani mert a krumpli és a tök elég tömörek ezeket anyatejjel v. tápszerrel lehet higabbá kellemesen kanalazhatóvá tenni.

2011. jan. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
4,5 hónapos kora óta tart a hozzátáplálás, tápszeres kisfiú.
2011. jan. 7. 07:36
 3/11 anonim ***** válasza:

Értem akkor már lehet csak úgy ahogy leirtam egyszerre egyet egy két napig -őket nem zavarja- és aztán egy másik zöldséggel összepárositani.


Babarecepteket iszonyat sok helyen találsz nem tudnék idézni..


Az a lényeg hogy a glutént- fehérliszt-11.-12 és a mézet - hőkezelés nélkül-18 hós koráig ne kapjon. A tejet forralatlanul se de tejterméket - sajt, túró, joghurt már kaphat egy éves kora elött -a joghurt nagyon fini gyümölcsökkel babadesszertnek.

2011. jan. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaidat.
2011. jan. 7. 07:55
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia, én is 4,5hónpos korától táplálom hozzá.

Most 7,5 hónapos, amiket eszik:

zöldség: stök, cékla, srépa, fehérrépa, cukkini, krumpli, paradicsom

sűríteni, vagy krumplival, vagy rizzsel szoktam


gyümölcsökkel picit bajba vagyok, de eszik alma, öszi, szőlő, körte, sbarack,banán, kóstolta már a mandarin levét.


a gyümölcsökből az alma mindig friss, de sokszor kap abból bébiételt, pl reszelt alma, kecskeméti őszibarackkal

vagy van a Nestlének meg a milupának olyan gyűmölcspüréje, ami adható nekik és 100% gyümölcs. 4 van egy dobozba nekünk szokott az lenni a tízórai vagy uzsi egy kis babakekszel, mert a glutént eleve max 8 hós korától be kell vezetni, de a legújabb kutatások alapján 6,7hó körül. Olvass utána.

Én babakekszel kezdtem, meg néha kap bulátát.


Csirekhusit eszik 6,5 hónapos kora óta.


egyik nap husis kaját csinálok, másik nap csak zöldségeset.


Este fürdés előtt eszik tejpépet.


AMit imád és én is szeretem:

cukkini, répák, krumoli, pici hagyma, meg ami van itthon zöldség és eheti, vagy be akarom vezetni, pl a brokkolit is így adtam először, felteszem vízbe pici sóval, majd ha kész akkor veszek ki neki belőle azt összeturmixolom, és eheti is, imádja. Magamnak meg még picit jobban befűszerezem és ugyanúgy összeturmixolom, teszek bele reszelt sajtot, meg pirított szalonna kockát. Fini


Másik kedvenc a paradicsomos krumpli husival meg nélküle.


Ennyi jutott most eszembe

2011. jan. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Leginkább gyümölcsöket evett, ha zöldséget, azt is csak édes gyümivel.

És csak napota 1x, a töbi anytej volt.

2011. jan. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ja hogy a kérdésre is válaszoljak, előbb írt zöldségekből valamelyik+ krumpli, vagy rizs

pl: cukkini+rizs+husi

stök+krumpli+alma

cékla+krumpli+alma

ezekben az esetekben a vízbe teszem bele az almát és egy pirecig főzöm a kész cékla krumpli párosítással

répa +krumpli

van hogy kettőt van hogy hármat párosítok

utolsó vagyok :-)

2011. jan. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
08.21=08.24 közbe írtak.
2011. jan. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, jó tippeket kaptam.
2011. jan. 7. 11:27
 10/11 anonim ***** válasza:
A GLUTÉNT 7 HÓNAPOS KORIG BE KELL VEZETNI! Én egy babakekszet belereszeltem az almába, délelőttönként ezt eszi + HIPP őszibarack felesben.
2011. jan. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!