Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A családi adókedvezménynél...

A családi adókedvezménynél most hogy van?

Figyelt kérdés

Én gyedet kapok, a férjem minimálbérre van bejelentve. Most én is és ő is kérhetjük az egy gyerek után járó adókedvezményt, vagy csak az egyikünk? Az alap adókedvezmény ami tavaly 15000ft volt kb. az marad és ezen felül lehet ezt igényelni? Most már teljesen belekeveredtem.

Beszéltem a főnökasszonyommal, aki azt mondta, hogy a férjem kérje, mert én keveset adózok, de nekem is kell nyilatkoznom, hogy nem kérem! Ez igaz lehet?

A válaszokat előre is köszönöm.


2011. jan. 7. 10:00
 1/2 anonim ***** válasza:
csak az egyik fél kérheti, vagy az anyuka vagy az apuka. Jó is lenne ha mind a két szülő kérhetné:)A 15.000 Ft az adójóváírás nem kedvezmény. Tehát a kedvezmény ezen felül lesz.
2011. jan. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

A 15100 Ft helyett már csak 12100 Ft jan. 1-től az adójóváírás :(

A gyerek után járó adókedvezmény megosztható, vagyis egy részét te kérheted, egy részét pedig a férjed. Ha a férjed jövedelme elbírja, akkor célszerű csak a férjednek kérni (és nem megosztatni), és igen, mindkettőtök munkáltatójának és mindkettőtöknek alá kell írnotok a nyilatkozatot.

2011. jan. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!