Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A családi adókedvezménynél...

A családi adókedvezménynél mennyi az a minimális bruttó összeg, hogy igénybe tudjam venni a két gyerek után járó 20 ezer ft adókedvezményt?

Figyelt kérdés

Az adókedvezményt csak a jövő évi adóbevalláskor lehet érvényesíteni vagy havonta?

A nyilatkozatot nekem kell a munkáltatóhoz benyújtani vagy ők adják oda?

Köszönöm a válaszokat.


2011. jan. 7. 13:38
 1/4 anonim válasza:
Sajnos a választ nem tudom, de érdekelne engem is, ezért írtam...
2011. jan. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Hát ez egy jó kérdés. Ha jó a kalkulátor, amit használtam, akkor legalább 160ezer kell legyen a bruttó hogy a családi kedvezményt 2 gyerekre és a 12500 adókedvezményt is igénybe tudjam venni. Ha a cég nem nyilatkoztatja a dolgozóit, akkor az APEH honlapjáról letölthető a nyomtatvány és azt kell leadni a cégnél. Ha csak az adóév végén akarod kérni, akkor most nem kell nyilatkozni. Én legalábbis így értelmeztem, ez alapján gondolom át, hogy mit tegyek.

Üdv. 43/N

2011. jan. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Havi 125.000 Ft bruttónál tudod kihasználni.

A nyilatkozatt itt elérhető:

[link]

2 pld-ban kitöltöd, cégnél leadod.

De elvileg nekik is oda kell adniuk a formanyomtatványt, megvárhatod azt is.

Ha az év végén egybe kéred a pénzt, akkor ne add le a papirt és az adóbevallás után jövő év közepén megkapod egyben a pénzt az APEH-tól (de miért adnád egy évre kölcsön a pénzt az államnak?

2011. jan. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. jan. 8. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!