Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányomnak 2 napja megy a...

Kislányomnak 2 napja megy a hasa, ma már hőemelkedése is volt. Van valamilyen vírus most a levegőben? Mivel segíthetnék neki?

Figyelt kérdés
2011. jan. 8. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

vírus.

mennyi idős?

banán,alma,ropi,répa,trappista,sok folyadékot adj neki.

2011. jan. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A fiamnak is volt volt ilyen baja.Eros hasmenéz,láz,de még hányott is.Neki rota vírusa volt,amivel bekerultunk a korházba infúziókra,nehogy kiszáradjon.Még a víztol is hasmenése volt.Vidd el orvoshoz,nehogy ti is így járjatok.Gyereknél ez nem játék.
2011. jan. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kisnita ***** válasza:

Rajtunk most söpört végig ez a hányásos-hasmenéses franc :S Borzalmas volt :S Ráadásul tök egyedül voltam segítség nélkül betegen egy beteg kisgyerekkel, gyógyszer meg minden nélkül :S Egyedül Panadol meg Germicid kúp volt itthon a gyereknek nekem meg Algopirin ami hányásra meg f.sásra semmit nem ér:S Alig bírtam felkelni olyan gyenge voltam. Éjjel negyed óránként jártam hányni és f.sni felváltva vagy a kettő egyszerre. Durva volt :S A gyerek is mindent összehányt éjjel és délelőtt. Délután futott be apukám, de akkorra már olyan sz@rul voltam, hogy az ügyeletet akartam hívni. Apunak adtak a patikában Deadlonette (vagy mi a neve) kúpot a gyereknek, hányás ellen nekem pedig Deadalont meg magneb6 oldatot. Estére jobban lettünk és enni is tudtunk egy picit. Az nap este a párom is bekapta a vírust és egész éjjel ő is wc-re járt, másnap pedig feküdt mint egy darab fa én már jobban voltam ezért ápolgattam meg anyu kijött húslevest főzni meg segíteni a háztartásban úgyhogy így sikerült túlélnünk valahogy. De olyan szörnyű volt... :(

Az a baj, hogy ez ellen nem is nagyon lehet védekezni, hiába szeded a vitaminokat meg a gyereket is hiába tömöd vele, ilyen vírusos francokra nem használ. Az én fiam egyáltalán nem beteges pedig sokat van közösségben gyakran sajnos beteg gyerekekkel is össze van zárva és mégsem kap el semmi ilyen náthás vagy influenzás dolgot és megfázva se szokott lenni mióta adom neki a béres cseppet, de most ezt sikerült benyelnie.

A dokink jó tanácsként ezeket mondta: b vitamin, hányás csillapító, felnőtteknek széntabletta, gyerekeknek smecta por, erős kamilla tea, láz esetén germicid kúp, sok folyadék, de csak kis kortyokban mert ha egyszerre többet iszol akkor úgy ahogy van jön is vissza 1-2 percen belül (tapasztalat) 2-3 napig diétázás, könnyű ételek, sós krumpli, sós keksz, háztartási keksz, reszelt alma, rántott leves, gyümölcsök közül csak a banán.

Az orvos tanácsára mindent lefertőtlenítettünk, lemostuk a kilincseket meg a gyakran használt dolgokat pl: távirányító domestosos vízzel. Ki mostuk anyummal az ágyneműket meg a törülközőket amiket használtunk. Így nem fertőződött meg senki tőlünk. Tegnapra én már teljesen jól voltam a párom még gyengélkedett egy picit, de már ő is klasszisokkal jobban van. A gyereknél kezdődött legelőször, először azt hittem a fogzás miatt lett lágyabb a széklete, de utána elkezdett hányni is és alig volt étvágya és akkor már tudtam, hogy valami nem kerek. Estére meg már én is beteg lettem. Gyors lefolyású betegség, 1-2 nap alatt lecseng, de nagyon durva, könnyen ki lehet száradni. Fontos, hogy a kiürült sót és a folyadékot pótolni kell. A kamilla teát erősre csináld mert a gyenge hasmenést okoz az erős pedig fogja a hasat és gyulladás csökkentő.

2011. jan. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, azt amúgy honnan látná, hogy ha kezdene kiszáradni, sok pisije van, az jó jel? nincs rossz kedve, nem hány
2011. jan. 8. 18:53
 5/8 anonim ***** válasza:
2.vagyok.Hát torletet vesznek,vért vesznek,abból kiderul minden.de az én fiamnak is sok volt a pisije,meg ahogy írta, a hányása is meg a hasmenése is.De a logika is azt diktálja,ha sok folyadék megy ki beloled,akkor kiszáradsz.De amúgy eszik,iszik?Mert az enyém semmit se fogysztott,már félt a hányástól.
2011. jan. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kisnita ***** válasza:

Ha jókedvű nem bágyadt, nem levert akkor nem lehet nagy baj, nyugi. De azért figyelj rá oda mert sajnos mindenhol ott lehet a levegőben ez a francos vírus:S Írod, hogy hőemelkedése volt. Mennyi volt neki? Legyen otthon germicid kúp, Panadol vagy Nurofen szirup és ha kell akkor tudsz neki adni.

Az jó hogy nem hány. Étvágya van?

Ha kezd kiszáradni azt onnan veszed észre, hogy be vannak esve a szemei és cserepesedik a szája. Nekem is meg a kisfiamnak is ki volt cserepesedve a szánk a sok hányástól :S De ha iszik rendesen akkor nem fog kiszáradni. A lényeg a folyadék pótláson van meg ha hasmenése van akkor az elveszett sókat meg ásványi anyagokat is kell pótolni a szervezet számára. Adj neki sós dolgokat és béres cseppet vagy valami készítményt amiben mikroelemek és ásványi anyagok vannak. Patikában tudnak segíteni ez ügyben. Esetleg homeopátiás szerekről is érdeklődhetsz a patikában.

Remélem minden rendben lesz veletek.

Ja és amit még akartam írni, hogy azt mondta a dokinőnk, hogy aki már benne volt ebben a járványban, átesett a víruson az már nem fog újra fertőződni, ezért mi is lehetünk egy légtérben a párommal.

2011. jan. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

11 hónapos a lányom.

Nem nagyon akar enni, de azért pár falatot elfogad mindenből. Inni minthogyha magától is többet kérne, meg én is adom neki.

Popsiban 37,5 volt a hőemelkedése, nem látom én sem vészesnek a dolgot, köszönöm a jótanácsoakt

2011. jan. 8. 19:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha hőemelkedése van, akkor vírus. Nromafloret és Smecta. Ha nagyon vízszerű lenne a hasmenés mindenképpen jelezném a dokinak. (Amikor kislányom elkapta a hányás hasmenés vírust, épp hogy elkerültük a kórházat és az infúziót. De inkább a hányás volt a baj!Arra B6-t később erősebb hányás csillapítót kapott. )
2011. okt. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!