Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvással kapcsolatban, hogyan...

Alvással kapcsolatban, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
2 éves a kisfiam. A délutáni és esti alvása is a saját szobájában és ágyában van. 1 gondunk van még, hogy nem alszik el egyedül. Úgy alszik el, ha bent maradok vele és fogom a kezét. Kb. 10 perc alatt elalszik, de éjjel megébred 1x vagy 2x és persze engem keres jogosan. Ilyenkor megint átmegyek és fogom a kezét, visszaalszik, 2 perc, nem sok. De szeretném, ha megtanulna egyedül elaludni. Vagy ne erőltessem? Úgy szorítja a kezem, sajnálom otthagyni. De másrészt tudom, hogy meg kellene tanulnia egyedül elaludni. Du. is így alszik el, bent vagyok vele, 10 perc, majd alszik 2 órát. Ez a kisebb gond, inkább éjjel fárasztó felkelni hozzá. Jön a kistesó is májusban. Ja, és van esti rituálénk: fürdés kb. 20.00 fele, pizsi, apa mesél a gyerekszobában, majd beteszi az ágyba, alvás. Csak én maradok ott.
2011. jan. 9. 14:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld megmagyarázni neki, hogy neked dolgod van a konyhában, pl. apának csomagolni másnapra, elrakni a mosott edényt, stb. , ígérd meg neki, hogy amint befejezed bemész hozzá. Nálunk így sikerült. Halkan ment a rádió, persze sötétben, hogy ne érezze egyedül magát, aztán fokozatosan halkabban és halkabban, aztán az is elmaradt. 25 hónapos, kb. fél éve teljesen egyedül alszik el délután is este is.
2011. jan. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!