Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kukoricadarát szoktatok főzni...

Kukoricadarát szoktatok főzni a babátoknak? és milyen formában ha igen? ötletek? Mármint nem magában gondoltam, hanem pl. zöldséggel? Husival? Stb.

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 10:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Mikor kicsike volt a fiam, akkor találtam ezeket a recepteket a NET-en. Mindkettőt készítettem, szerette a fiam.


Hipoallergén babakeksz - 8 hónapos kortól


Hozzávalók:

10 dkg vaj vagy margarin

20 dkg kukoricaliszt

1 nagy banán

csipet só (én ezt elhagytam, mert én nem sózok)


Leírás:


A puha vajat habosra keverjük az összepasszírozott banánnal, beleszórjuk a lisztet, a sót és sima tésztává gyúrjuk. Lehetséges, hogy még felvesz egy kicsivel több lisztet, de a tészta mindenképp lágyabb lesz a búzalisztes tésztáknál.

Formáljunk kis golyókat belőle, 200 fokon 15 percig süssük.


Babagríz 8 hónapos kortól


Hozzávalók:

2 ek. kukoricadara

2,5 dl víz

1 ek. túró (én eleinte joghurttal csináltam, mert a túrót jóval később vezettem be)

gyümölcs, fahéj stb. ízlés szerint


Leírás:


A kukoricadarát a vízben megfőzöm, ha elfőne, a levét pótolom, hogy híg állapotú grízt kapjak. Az így elkészített kukoricadarát összeturmixolom a túróval, és ízlés szerint ízesítem. Nagyon laktató, ezért ne csodálkozzunk rajta a gyermekünk hamar eltelik vele. Az étel gluténmentes.

2011. jan. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én hússal vagy zöldséggel még nem készítettem, de gyümölccsel szoktam. Megfőzöm a darát és gyümölcsöt turmixolok hozzá. Az én kisfiam szereti, vacsorára szoktuk enni. Tejben még nem főztem, azt csak most kezdjük bevezetni, eddig rizstejjel készítettem, egy kicsit mégis csak másabb, mint vízben főzve.
2011. jan. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!