Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hós a fiam, és mostanában...

9 hós a fiam, és mostanában csak darabosat akar enni. Mit adhatok neki reggelire, vacsorára?

Figyelt kérdés
Szalámikról, margarinról egy csomó rosszat olvastam, hogy mi minden van benne. A vaj tej eredetű, elvileg akkor egy éves kor után lehet. Van aki ilyenkor már péksüteményt, pl kakaós csigát is ad. De abban is van tej, nem? És kenyéren kívül mit lehet még? Nem sok még ennyi kenyeret ennie?
2011. jan. 10. 11:02
 1/3 A kérdező kommentje:
És többen írjátok, hogy azt eszi amit ti ebédre is. pl spagetti. De abban meg tojás van. Vagy csak én akarom túlzottan szabály szerint csinálni?
2011. jan. 10. 11:09
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet venni durum tésztát, az tojásmentes. Egyébként a péksüteményekben, kifliben is van tej, tejpor, de ezt sokan el szokták felejteni. A kakaós csiga meg csupán egy szénhidrát-bomba, semmi értékes nincs benne, még felnőtteknek sem, nem hogy egy 9 hónapos babának. Kenyérre készíts házi zöldségkrémeket, tojáskrémet (sárgájából), májkrémet, ezeket tedd rá. Mehet mellé esetleg egy banán, babakeksz.
2011. jan. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia, én is azt hittem hogy nem kaphat tejterméket 1 éves kor alatt, de tévedtem! A dokinő azt mondta, hogy (9 hónapos volt akkor a lányom) hogy már ehet túrót, sajtot is és a tojás sárgáját is (főtt). Amin én is elcsodálkoztam. Csak tejet nem ihat/ehet, de tejterméket igen. Most 10 hónapos és imádja a trappista sajtot :) És a kérdésedre válaszolva: nálunk a reggeli májkrémes kenyérke, vagy egyéb szendvics, akár kakaós csiga is, vagy csak egy üres kifli, pár szelet sajttal. Vajat csak vékonyan szoktam párizsi alá kenni, mert én is csak annyit tennék a sajátomra. Szerintem kérdezd meg a hozzátáplálásról a védőnőt/dokinőt.
2011. jan. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!