Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Naponta hány percet kellene...

Naponta hány percet kellene hason lennie 4 hónapos babámnak ahhoz, hogy rendesen fejlődjön a mozgása? A tietek mennyit van hason?

Figyelt kérdés
Sajnos utál hason lenni, visít rögtön, de a védőnő szerint így nem fog megfordulni, mászni stb.
2011. jan. 10. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyugi, így is fog, csak kicsit lassabban. Enyém is utál hason lenni, de mindig kicsit átfordítom. Körberakom a kedvenc csörgőivel, mesekönyvével, nyuszikájával és már egész hosszú időt elvan úgy (kb. 15 percet) és szépen emelgeti a fejét és fordul egyik játéktól a másikig. Közben mosolyog nagyokat. Ahogy unja, elkezd bőgni, akkor azonnal visszafordítom, nehogy megutálja teljesen. Kicsit később újra hasrafordítom és közben egyfolytában dícsérem, hogy milyen ügyes, erős, stb. Ettől nagyon boldog :) Kitartás, próbálkozzatok, ez is csak egy jó játék ill. foglalkozás és ráadásul nagyon hasznos is.
2011. jan. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is utált hason lenni, úgyhogy nem erőltettem. Igaz, így nem járt élen a mozgásfejlődésben, de szerintem ez nem baj. Max. 1-2 percet viselt el hason, utána sírt, nem tette volna le a fejét semmi pénzért, de persze egy idő után nem is bírta tovább, vissza kellett fordítani. Aztán egyre nyúlt ez az idő, később már csak állandóan hason akart lenni és elkezdett hason aludni.

Szóval majd változik, szerintem nem kell aggódnod. Mi 5-6 hósan kezdtük megszokni.

2011. jan. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem 10 hetes és szinte az első naptól fogva hason van. Az egy új divat, hogy ez veszélyes. Én is így nőttem fel és talán ezért már 7 hónaposan jártam. Hiszen a hátizma sokkal jobban fejlődik így. Már 2 hetesen forgatta és emelte a fejét. Persze nem erőltettem!!! És attól sem kell félnem, hogy ha bukna, akkor félrenyeli, mert kifolyik a száján.

És a lányoknak a csípőjük miatt is jobb. Szóval szerintem nyogodtan fektesd hasra. Bár nem tudom, hogy hogy fog tetszeni neki, ha megszokta a háton fekvést. Mert nekem most háton nem szeret feküdni. :) Mondjuk ez nem olyan nagy gond nekem, csak mondom. :)

Egyéb pozitívum, bár az annyira nem lényeg, mint az egészség, hogy a feje sem lett lapos. :)

2011. jan. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én gyógytornász vagyok. Majd ha eljön az ideje és a baba is akarja akkor meg fog fordulni ne aggódj. Meg fog tanulni mindent és nem is lassabban hanem időben. Egy picit próbálkozhatsz, fél-egy percre megfordítani naponta 2--3x, oldalra tenni neki a játékot, hogy nyújtózkodnia kelljen.
2011. jan. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindig mikor eszedbe jut, tedd hasra a pelenkázónk, kanapén, mindegy, csak az arcod az ő arca előtt legyen. Színes képeket, játékokat mozgass egyik oldaláról a másikra, hogy kövesse a szemével. Ha csak úgy teszed hasra, hogy ő legyen el, akkor is rakj elé játékokat. Lehet, hogy csak egy percet van el ordítás nélkül, később 2 percet, majd 5-öt lesz, aztán egyszer csak azt veszed észre, hogy már 20 perce hason nézelődik...


Nincs írott szabály, hogy mennyit kell hason lennie, a babád lehetőségeihez mérd, amennyit még elvisel. Idővel hozzászokik. Nálunk is ez volt, utált hason lenni. 4,5 hónapos korára szerette meg, mikor elkezdett fordulni, meg a tengelye körül evickélni a játékokért.

2011. jan. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt és nekem is mondta a doki, hogy erőltessem, de én nem erőltettem, mert láttam, hogy szenved tőle. Néha azért hasra fektettem, de bizony nem sokszor. Most már 13,5 hónapos és már önállóan lépeget. Igaz még főleg mászik és kézen fogva, de egy kis bátorság és többet fog egyedül is járni. szóval így utólag én nem látom semmi hátrányát annak, hogy nem kínoztam a gyereket a hason fekvéssel.
2011. jan. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nalam ugyanez a helyzet, de a fiam peldaul imadja a lampat es minden fenyt en be szoktam neki kapcsolni az ejjelifenyt(lehet ilyet kapni, elemmel müködik, nincs nagy fenye)es igy akar 20 percet is elbambazik, vagy probalj Te is elefeküdni enekeli.
2011. jan. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindkét kisfiam utált hason lenni addig, amíg meg nem tanultak átfordulni. Úgyhogy én nem erőltettem, max. napi 5 percet raktam hasra őket.

A nagy 4, a kicsi 6 hónaposan kezdett forogni, utána folyamatosan hason voltak, amíg fel nem ültek és elkezdtek mászni.

2011. jan. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!