Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan táblázat, ahol a...

Van olyan táblázat, ahol a gyermek szükségleteit megtalálom havi, vagy heti bontásban?

Figyelt kérdés

Mindegy, hogy könyv, vagy internet, csak egy összefoglalt táblázat kellene. Pl.: 7 hós gyermeknek egy nap vagy héten X adag tejalapú étel kell, X adag husi, X adag zöldség, X adag gyümi.. stb.

Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mikor mit, mennyit, miből.


2011. jan. 10. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:

A táblázatok csak irányelvek,de a legtöbb gyereknél nem válik be.

7 hónaposan már nagyon sok mindent ehet. A mennyiséget pedig a gyerek eldönti. Hiába akarsz neki többet adni,mint amenyit hajlandó megenni,ha pedig éhes,akkor úgy is kér még.

A fontos,hogy változatosan legyen zöldség,gyümölcs,hús,tejtermék stb. az étrendjében.

2011. jan. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ok, ezt értem, de nekem pont azért kell, hogy ne adjak valamiből túl sokat, vagy túl keveset. Pl. egy nap egy adag főzi, egy adag gyümi, egy adag hús, és egy-két adag tejalapú kajcsi mehet a gyereknek. De úgy tudom, hogy pl. májból, tojásból nem lehet minden nap adni. Egyébként a 7 hó csak példa volt, most volt 6 hós. Ezért vagyok annyira bizonytalan. Pl. ma csak gyümölcsöt ettünk, főzit nem és nem tudom, hogy mikortól kell mind a kettőt az étrendjében bevezetni, adni kell e minden nap majd később husit..stb.. Remélem érthető, hogy mit is szeretnék:)
2011. jan. 10. 17:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Táblázatot én sem tudok. Mi 5 hósan kezdtük a hozzátáplálást, most 7 hónapos. Jelenleg 2x csak tápszer, és 3x egyéb ---> tízórai mindig gyümölcs, ebéd mindig főzelék, uzsonna vagy tejpép vagy az ebédről maradt főzelék. Minden étkezés után megkínáljuk tápszerrel, kér is mindig. Nekem a gyermekorvos azt mondta hogy 7 hónaposan min.500 ml tápszert kell kapnia (nálunk most kb 600 ml), és 3 étkezés lehet egyéb.

És hogy 2 naponta kellene húst kapnia. Mi még azt egyelőre nem is próbáltuk.

Tehát összefoglalva:

napi 2 adag tápszer összesen minimum 500 ml

napi 1 adag gyümölcs

napi 1 adag zöldség

és az uzsonna amit gondolsz, tejpép-zöldség.

2011. jan. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
kérj tanácsot a védőnőtől ő biztosat tud neked mondani.Túl etetni nem igen tudod,mert szól a babó mikor elég neki,ha kevés akkor is.
2011. jan. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves 17:49! Köszönöm, erre gondoltam. Kedves utolsó, Neked is köszi, de igazából nem úgy értettem a mennyiséget, hogy hány ml, vagy gramm, hanem hogy hány adag. Azért amit írtál, hogy a védőnővel egyeztessek, azt megteszem, hátha neki van valami infós füzetkéje.
2011. jan. 12. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!