Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatás alatt (1,5év) végig...

Szoptatás alatt (1,5év) végig megvolt, most abbahagytam a szopiztatást, és nem jön meg, pár napja késik és eddig pontos volt, ez normális?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy köze lenne a szoptatáshoz. Inkább a fordítottja szokott igaz lenni. Nem lehet, hogy terhes vagy? Szerintem vegyél egy tesztet. Bár néha-néha előfordul, hogy kimarad egy peteérés.
2011. jan. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Megvolt múlt hónapban és azóta nem volt szexuális kapcsolatom.Arra gondoltam, hormonváltozások történtek e hogy abbahagytam a szopit?És esetleg emiatt...
2011. jan. 12. 09:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jól gondolod.

Én endokrinológusnál is voltam, mert a szülés után 7 héttel megjött a vérzésem, 14 hónapig szoptattam mellette, majd amikor abbahagytam a szoptatást, akkor elkezdtek a szőreim brutális tempóban nőni, hízni kezdtem, és a menzeszem is alig-alig volt meg.

De a hormonjaim rendben vannak és a doki azt mondta, ez előfordul, sokkal durvábban is mint nálam, a hormonháztartásnak és a szervezetemnek új állapotra kell beállnia, legyek türelmes.

A szőreim azóta normalizálódtak, a súlyom mondjuk úgy marad, ahogy felszedtem 2-3 hónap alatt, a menzeszem normális, de a ciklusomban vannak érdekességek néha.

Ha ez megnyugtat, zárd ki a terhességet, menj el nőgyógyászati endokrinológushpz (háziorvos ad beutalót), és vizsgáltasd ki magad.

Nálam 5 hónap volt a rendeződés onnantól számítva, hogy már nem szoptattam.

2011. jan. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Hú, ilyet még nem is hallottam. Egy terhesteszt azért még nem árt, van úgy, hogy terhesség alatt is megjön.
2011. jan. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

tegnap 14:16 vagyok

Slusszpoén:

Vagy másfél hete rendszeresen minden este 5 és 6 óra között nekiáll a gyomrom émelyegni, égni, közben híztam 2 kg-t, furán fáj a hasam. Két napja meg keresztneveket válogattam.

November óta nem volt sanszom teherbe esni, azóta volt két menzeszem, de elég fura volt, szóval ma szerintem veszek tesztet, mert épp eldöntöttem, hogy megyek vissza dolgozni :-)

Vannak ilyen furaságok. Tényleg, azért vegyél egy tesztet...

2011. jan. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!