Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkezdtem a kostoltatast...

Elkezdtem a kostoltatast almaval (tapszeres a fiam), eleg jo mennyiseget megeszik belöle, de mi szamit egy adagnak? Ha megeszik egy adagot tizoraira akkor alhagyhatom a tapszert?

Figyelt kérdés
Mi a következö lepes adjak uzsira is gyümölcsöt?
2011. jan. 12. 19:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi is most kezdtunk. En eloszor teljesen kivaltom a tizorait. Mar ettunk almat, krumplit, kortet, banannal ma probalkoztunk, de az nem tetszett a kisasszonynak. Egy adag kb 1 dl, kozben kap nehany korty babateat (izesites nelkul). Nem eroltetem bele, csak annyit adok neki, amit szivesen elfogad. Amikor mar nem fogja kerni a cicit a tizorai es az ebed kozott, akkor fogom az uzsit elkezdeni.
2011. jan. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi úgy csináltuk, hogy kapta a gyümit/főzeléket emelve az adagot(te is tapasztalod majd, hogy egyre többet bír majd enni), tízóraira/ebédre/uzsira, utána cicit kapott majd a cici előtt kapott innivalót és úgy cicit kínáltam neki, amikor már csak bújni nyamnyogni jött cicizni akkor mondtam, h kiváltva, utána nem kínáltam cicivel kaja után, de ha két étkezés között jött "szopizni" akkor kapott.

Tápszerrel szerintem hasonlóan eljárhatsz, mert ha igényli, akkor azt is bevágja:P ha nem akkor nem(mondjuk csak hasra 120ml helyett elkészítesz 40mlt kaja után csak annyit kínálsz, ha nem kéri nem megy mind pocsékba, ha kér még azon felül is akkor csinálsz még egy kört, amíg kéri)

Ja sorrend nálunk: tízórai(gyümi), ebéd(főzi), uzsi(gyümi), vacsi(főzi), reggeli(ehhez sokban hozzájárult, hogy a reggelek nem mentek olyan flottul, és félő volt, hogy a kvmat nyomom a kezébe a reggelije helyett)

És ahogy bővöl a kaják száma úgy lehet variálni, pl joghurt uzsira/tízóraira, vacsira vajas kenyér, reggelire műzli, ebédre főtt étel, és ezek teljes katyvasza, ahogy épp a lépés adja.

Mert lehet, hogy a reggeli az reggeli lesz, de pl ebédre nem tudsz neki főtt ételt adni, mert mittom én pityipalkó és kispirics között a pusztában autóztok, se kajálda se melegítő se se, és csak szendvics van, amit uzsira szántatok neki, akkor "uzsizik", és "ebédel" amikor van lehetősége rá...

Jah és egy jó tanács, ne az órát, hanem a gyereket etesd, mert megbolondulsz, ha mereven etetsz(sacc tarsd a sorrendet, hogy mit mikor ehet, rengeteg táblázat van neten, gyerek kiskönyvben, baba-patika-anyáklapja-kismama mindig lehozza valamilyen formában, ezen túl ne görcsölj rá, és hallgass magadra), és esetleg nem eszik a kicsi, mert jól lakott, vagy üvölt mert éhes, és de hát még nincs itt az ideje, és kizártad, és nem vigasztalódik...

Sok sikert:)

2011. jan. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!