Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónaposnál idősebb babás...

6 hónaposnál idősebb babás Mamák, hányszor keltek fel éjjelente a babához, ha keltek?

Figyelt kérdés
És mikor van az első kelés? Mindig éhség vagy egyéb(fájdalom, hiszti/megszokás), vagy van olyan, hogy nem tudjátok?
2011. jan. 13. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:

7 hónapos.:)

2x kelek, nagyon sír, akkor éhes. Néha felsír, de visszaalszik. Általában éjfél előtt és utána 3-4 órával is eszik.

Mostanában többször van, hogy nem alszik vissza a 2. evés után, hanem elkezd játszani, beszélni.

2011. jan. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

7 hónapos lesz pár nap múlva. Éjjel nem ébred, 2 hónapos kora óta alszik végig. Talán az elmúlt 5 hónap alatt 3x ha kelt éjjel. Igaz, foga még nincs, lehet majd ha kibújnak a fogai, akkor éjjelente fog ébredni, nem tudom...

Nálunk az vált be, hogy vagy ébred a baba magától 5 óra körül, de ha nem, akkor én ébresztem fél 6-kor, akkor van a reggeli, anyatej/tápszer. Utána fél 9, 9-ig visszaalszik. Majd fél 10 körül tízórai, az mindig gyümölcs. Mi beálltunk a napi 5x-i étkezésre. Éhség miatt nem igazán szokott sírni.

2011. jan. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

7 hós múlt a kisfiam, és nem kel éjszaka, vagyis fél nyolctól 5-ig biztos, de van amikor fél nyolcig is alszik.Akkor szopi van.Ennyi idős gyerek, már szerintem nem amiatt kel, hogy éhes!Már kellene lenni tartalékuknak, ugyanúgy mint nekünk, ahogy nem kelünk fel éhség miatt.Nekem ezt mondta 2 védőnő is.Ami igaz is, mert b.nőm kisfia 1 éves, de annyira megszokta, hogy éjjel kel, és akkor tápszer, hogy most is követeli.De ha nagyon mélyen alszik, akkor nem kel fel miatta, tehát nem éhes...

Tinektek hogyan alakul az éjjel???

2011. jan. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

11 hónapos

Fél 10 körül alszik el cicivel.

Ha ébred éjjel (nem minden éjszaka), akkor 2-3 körül ébred, iszik pár kortyot, és alszik tovább.

5-7 között szokott cicizni, aztán alszik tovább 9-ig!

Ez a "normál menetrend"!

Ha valami egyéb is közrejátszik, pl. fogzás, front, akkor van, hogy többször is ébred éjjel, de általában viszonylag könnyű visszaaltatni. Csak fel kell venni. Az nála nem működik, hogy csak megsimogatom, mert akkor tudja, hogy ott vagyok, és rosszul esik neki, hogy mégsem veszem fel...

2011. jan. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom pont 6 hónapos kora óta kel éjszaka, előtte aludt mint a bunda egész éjjel. Most másfél éves múlt, tehát 1 éve szinte minden éjjel felkelt min 2szer, de a gyakoribb az volt, hogy óránként felsírt. Sosem tudtam pontosan mi az oka, mindig olyan éjfél-1kor kezdődött az első felsírás. Éhes, szomjas sosem volt, inkább a foga zavarhatja. Most úgy látom kezd javulni a helyzet, kb 1 hete jobban alszik, kijött egyszerre 4 rágófoga, úgyhogy lehet hogy ezért.
2011. jan. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2 hónapos kora óta nem kell kelni hozzá. Előfordul 1-2 éjszaka mikor pl kevesebbet eszik nappal akkor megéhezik, vagy a fogas napokon. De egyre ritkább.

10 hós baba anyukája

2011. jan. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, ha a védőnők azt mondják, nem lehet éhes, akkor többet nem adok neki éjjel enni.
2011. jan. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szilágyi anyuka ***** válasza:
Nekem 7 hónapos a fiam,már nem kel fel éjjel. Mocorogni szokott,meg néha vissza kell neki adni a cumit. Este 8körül elalszik és reggel fél8-ig alszik.
2011. jan. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hűha....hát, ezért kérdeztem.

Az én lányom az utolsó oltása óta, ami kb 2 hónapja volt, minden éjszaka felébred.


Volt ugyan olyan időszak, amikor jött a foga, de olyan 4 hónapos kora óta nem volt, hogy átaludta volna az éjszakát.


Este 8-kor fekszik, és ha 4-kor kel fel, akkor tuti éhes, megetetem, oké..


De, ha 2-kor jelentkezik, nem tudom, mit csináljak. Innivalónak vizet nem fogad el, de ha iszik is, nem tudom visszaaltatni cicizés nélkül.


Egy barátnőm azt mondta, ő sírni hagyta a gyereket, aztán leszokott a felkelésről.


Én nem tudom ezt megtenni..elolvastam 5 ilyen könyvet, mégsem tudom, mit tegyek, de már eléggé ki vagyok merülve...


Mit tegyek?


7 hónapos lesz

2011. jan. 13. 17:02
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tudsz mit csinálni.Azt tedd, amit jónak gondolsz, ha csak zopival alszik vissza, akkor szoptasd meg, inkább, minthogy mégjobban felébredjen.Majd egy idő után elhagyja...
2011. jan. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!