Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire vált be a mosható...

Mennyire vált be a mosható nadrágpelenka vagy textilpelenka? Sok velük a próbléma (mosás, szárítás. Stb)? Véleményeket várok.

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Kushies-t használtunk.


mosás: gépben lehet öblitő nélkül kell egy edény amiben ecetes vizben lehet mosásig tárolni őket lehetőleg lezárható legyen a doboz v. edény.

öblitő nélkül kell mosni.


száritás: gyorsan szárad mind a pelus mind a betét de kell elég darabszám hogy kijöjjetek mosástól mosásig. kb. 30 db kicsi babánál nagyobbnál 15 is elég.


a babám bőrét húsig felmarta pedig csak két órát volt rajta ... ezt nem lehet előre tudni azóta árulom de nem tudok megszabadulni tőle 30.000,- ért vettük a szettet életem legrosszabb döntése volt mert a gyermek szenvedett miatta. Pedig jót akartam - magamnak és a természetnek.-

2011. jan. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi coolababyt használ(t)unk. Szerintem nem macera, a bab bőre is bírta. Most szüneteltetjük, mert diszpláziás és nem elég az a terpesztés, amit az ad. :(

2,5-3 órát bír nagyjából átázás nélkül. Én szoktam belehajtani rendes tetrapelenkát is, így simán bírja a 4 órát. Ez addig volt fontos, amíg evéstől evésig aludt. Mostmár sűrűbben is lehet cserélni, mert nem alszik annyit.

A mosást én is úgy csináltam, mint az előző válaszoló, de én nem ecetes vízben tároltam, hanem kiöblítve, kicsavarva szárazon, de ecettel öblítettem mosás után.

Még talán annyi, hogy szappanmentes mosószer kell hozzá, pl. dreft baby, vagy norit baby

Összességében szeretem, már alig várom, hogy újra használhassuk.

2011. jan. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi is Coolababyt használunk a babám kb 2 hetes kora óta .

Nagyon megvagyok elégedve vele. Már 7 hónapja használjuk.

Bár előfordult még az anyatejes folyékony "kakik" idején egyszer-kétszer, hogy kifolyt.

De a tesómnál az eldobhatós többször kifolyt, átázott. :-)

Én ecetes vízben, nagy kukában áztatva tárolom mosásig. Bip hipoallergén baba mosóporral mosok, ecettel öblítek.

Ettől a pelustól sose volt kiütéses a babám.

Én 23 darabosat vettem (18 db-ot ajánlanak), kb 45e Ft-ért. Már kb 2-3 hónapja visszahozta az árát.

Egy amit nagyon tudok ajánlani mellé: van papírból kakifogó, ezt lehet mosni is, ha csak pisis.

Ez egy olyan papír lapocska féle, amit a pelusba teszel, ezen nem szivárog át a kaki (csak szilárd állagú kakinál működik), csak a pisi.

Mikor kiveszed a pelust a gyerek alól, akkor a papírt csak kilököd a kukába, wcbe. Így nem kell mosni a kakis pelust.

2011. jan. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!