Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meggyszószt szeretnék ma...

Meggyszószt szeretnék ma ebédre csinálni a lányomnak, krumlival, csirkemellel. Hogyan tálaljam?

Figyelt kérdés

Lányom 10 hónapos, most szeretnék ilyet először adni neki, viszont ő még nem nagyon eszi a darabosat. Van, hogy igen, de van, hogy kiköpködi vagy kiöklendezi.

Az ekkora babáknak ezt az összeállítást hogy adjátok? Összeturmixolva együtt, vagy külön a szószt egy kanállal és külön a krumplit hússal?

Majd 3-kor fog ebédelni, addig ráérek elkészíteni.

Köszönöm!


2011. jan. 14. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Én a húst és krumplit a szósszal turmixoltam, a meggyszemek meg mivel félben vannak általában - szétfőnek -, úgy azt darabokban hozzákevertem.

De ha még ennyire sem eszi meg a darabosat, az egészet turmixolhatod nyugodtan.

2011. jan. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor összeturmixoltam mindent egybe, mert ha külön adtam neki mindig kiválasztotta az egyiket és csak azt ette:).
2011. jan. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja, és nem tudom, milyen recepted van, de ez minden körülmények között jöhet a kisfiamnak:

Vizet felteszek forrni teatojásba rakott szegfűszeggel és fahéjjal, kevés cukorral. Ha felforrt, és már jó illata van, kiveszem a teatojást, belerakom a meggyet - fagyasztott vagy befőtt is jó, csak magozott legyen -, és megfőzöm. Tejfölt és lisztet kikeverek simára (10 hónapos kortól mehet a tejföl), és behabarom vele a szószt. Egyet rottyan, és kész.

2011. jan. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én összebotmixereztem minden hozzávalót. Az almaszósszal is így csináltam. Hozzáteszem, hogy sosem pépesítettem úgy, mint az üvegesek, de ha nálatok nem menő még a darabos... Miért kéne külön adni? Én még most, 13 hónaposan is egybe adok neki mindent. Nem gondolom, hogy külön kéne.

Mostmár egy ideje, a krumplit csak villával töröm, de bele a főzelékbe, a husit viszont még mindig mixelni kell. Vagy ha főtt husit adok neki, akkor addig csipkedem vagdosom, amíg nagyon apró nem lesz.

Egyébként a meggyszószt magamnak is a krumplipüré mellé szoktam tenni és hozzá a husit.

2011. jan. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a receptet!


Na várjatok!!! Akkor én nem vagyok tisztában a meggyszósz fogalmával. A szósz nem az összeturmixolt gyümölcsből lesz? Persze felöntve kevés vízzel!

Még soha nem főztem ilyet még magunknak sem, én nem szeretem ha a "sós" étel édessel párosul. ( pl. ananászos csirkemell nekem nem ízlik, ezért a családom sem kap.)

Szóval, ha csak a lét habarom, az nem a meggyleves? Bocsánat, hogy ennyire tudatlan vagyok, pedig elég régóta vezetem a háztartást:)))

2011. jan. 14. 12:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Én így ismerem a meggyszószt is, ahogy leírtam a receptet. Ha hígabban csinálom, tehát ugyanígy, csak több vízzel, az lesz a leves. Egyébként az almaszószt/almalevest is ugyanígy csinálom.

Sőt, a vegyes gyümikből készített szószt/levest is így csinálom, akkor rakok bele almát, meggyet, körtét, barackot, de lehet bele tenni szilvát is, ananászt, tehát totál rád van bízva.

De nekem ez a szósz, én máshogy soha nem adtam kisfiamnak. De hazudok, mert nyersen meggyet kapott banánnal és túróval.

De főzve sehogy máshogy, csak így.

2011. jan. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ugyanúgy készítettem ahogy a kedves válaszoló leírta a receptet. Ízlett a lányomnak, bár nem evett meg egy teljes adagot, de így is szépen evett a mostani finnyáskodásához képest.

Köszönöm!

2011. jan. 14. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!