Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell eljuttatni a TB-hez?

Hogyan kell eljuttatni a TB-hez?

Figyelt kérdés
Háztól-házig vagyok tejadó. Meg vannak a szükséges vizsgálatok, csak azt nem tudom, hogy a hónap végén hova és hogyan juttassam el, egyáltalán a TB fogja ezt nekem átutalni? Számlaszámot hova küldjem? Most kezdem adni a tejet, van erre valami külön adás-vétel lap?
2011. jan. 15. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:
szia. nem tudom hogy hogy működik ez, de én biztos hogy a védőnőt hívnám fel. Ő nem tud neked segíteni?
2011. jan. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
sajnos ő sem tudta!
2011. jan. 17. 10:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt egyáltalán tejem. Mi találtunk kismamát, akitől 6 hónapig hoztuk az anyatejet. Egy tejelszámolási lapot kell kitölteni az átadás-átvételről, azt mindkettőtöknek alá kell írni és a tejadó anyukának a TAJ számát is rá kell írni, továbbá a lakcímét, vagy a bankszámlaszámát. Ezzel a papírral a tejet kapó anyuka elballag a gyerek háziorvosához, aki utólag receptre felírja a havi átvett mennyiséget. A receptet aláírva és a tejelszámolási lapot el kell vinni az OEP-be, de a háziorvosok is leveleznek velük, ő is intézheti. Nálunk én intéztem személyesen, minden hó elején. Napi 800 ml-t fizet ki az OEP, az árát nem tudom pontosan, de úgy 1200 Ft kb. literje. A tejelszámoló lapot át tudom küldeni neked e-mail-ben, mert beszkenneltem. Egyébként szomorú, hogy a védőnőd nem tud segíteni, talán inkább nem akar, mert elég macerás. Hát miért fizetik őket???? Az anyatej és nem a tápszer a legtermészetesebb tápláléka a kisbabának. Érdekes, a kisbabámnak a hasfájása, na meg a széklet gondja is megoldódott, mihelyst anyatejet kapott. Az én védőnőm és a gyerek háziorvosa is maximálisan mellénk állt, amikor elmondtam, hogy mit szeretnék. Még abban is segítettek, hogy találjak kismamát, aki tud tejet adni.
2011. jan. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök, hogy van tejcsim, ha nem lenne sem tápszerezném a kicsikém. Köszönöm a választ!!!
2011. jan. 17. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!