Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha extrém későn kezdett el...

Ha extrém későn kezdett el beszélni a babód, hány hónaposan történt? Kérted szakember segítségét, és segített is? Kiderült mi a gond?

Figyelt kérdés

És végül: fel tudott zárkózni a kicsid?

20 hós fiam semmit nem mond, csak mutogat. Egyébként megért mindent.


2011. jan. 15. 16:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az én kislányom beszél,már 1évesen elkezdett,most 21hónapos.De hogy ne aggodj,a szomszédban van egy 20hónapos és egy szintén 21hónapos kisfiu és ők sem tudnak egy szót sem.A kolléganőm kisfia 22hónapos,semmit nem beszél.A fiuk késöbb kezdenek.Szerintem még nincs okod az aggodalomra.
2011. jan. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem 2 évesek és most kezdenek 1-1 szót. Fiúk, semmi bajuk, lányom 2 évesen folyékonyan beszélt. A 20 hónapos nem extrém késő, hanem teljesen normális, ha még nem beszél...
2011. jan. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A fiaim két és fél éves korukig gyakorlatilag csak a nem és kérek szavakat használták (ezt is két éves korukban kezdték el), de - és az orvosz szerint ez a lényeg - mindent megértettek, amit mondtunk nekik. Utána egész hirtelen - két hét alatt - elkezdtek beszélni, de folyamatos mondatokban, mindenféle selypités vagy egyéb beszédhiba nélkül.

Az egyetlen furcsaság, hogy idöközben kiderült, hogy nagyon jó nyelvérzékük van, a magyaron kivül még 3-3 idegen nyelvet beszélnek tökéletesen illetve olvasnak, irnak rajtuk. Azt viszont nem tudom, hogy van-e összefüggés a késöi beszédkezdés és a nyelvérzék között.

2011. jan. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 2 évesen (tavaly május) kb. 6-8 szóból gazdálkodott. Pedig van egy locsifecsi nővére is. De abszolút nem hatotta meg. Szeptemberben bölcsibe került, és most ott tartunk, hogy be nem áll a szája. Olyanokat mond, hogy csak nézünk! Rengeteget fejlődött rövid idő alatt a szókincse és most már összetett mondatokban beszél.

Ne aggódj, pár hónap, és örülni fogtok, ha egy kicsit csendben lesz!:-))

2011. jan. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2 éves múlt tavaly szeptemberben. 8-10 szót mond érthetően.

-ház

-víz

-apa

-aju (anyu)

-szia

-hab

-óra

-nem stb.....

de semmi több. Szinte mindent megért. Én még nem aggódom. A bölcsiben is azt mondta a gondózónénije, hogy "ráér" olyan 3 évesen beszélni kezdeni - bár nagyon sokat fejlődött így is a bölcsibe-.

2011. jan. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Olvastam valahol, hogy a lányoknál 2,5 év, a fiúknál 3 év, amíg "joguk van hallgatni".

Majd csak utána pánikoljunk.

2011. jan. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az enyém extrém későn kezdett olyan 27 hónapos korában. Nem fordultunk szakemberhez, bár eléggé babanyelven beszél.

De mondatokban, jól ragozva beszél és minden helyzetre tudja a megfelelő szót, úgyhogy a szókincsével sincs gond. Egyedül a betűket nem ejti rendesen.

2011. jan. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kisfiam 17 hónapos,és ő sem beszél sokat a nem szó kivételével.Egy pár szó elejét mondja ezen kívül, de ő is megért mindent.A 22hónapos szomszéd kisfiú még ennyit sem mond.Nem kell aggógnunk, én is hallottam,hogy a fiúk később kezdenek beszélni.
2011. jan. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kislányom 23 hónapos, bölcsibe is jár, mégis pár szót mond csak: anya, apa, nem, köszi, szia, csá. Talán ennyi.

A szomszédban lakik egy kisfiú, 3 éves lesz áprilisban, de még csak pár szót mond ő is, pedig oviba jár.

Szerintem se aggódj, előbb-utóbb beszélni fog, sokat is :)

2011. jan. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én fiam 21 hónapos és ő már beszél szépen mondatokban.De a húgom pl. csak 3 évesen kezdett el beszélni,egyből folyékonyan.Anyuék vitték szakemberhez,de nem találtak semmit...mostmár 18 éves és semmi baja.:-)

2011. jan. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!