Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két éves volt október 26-án a...

Két éves volt október 26-án a fiam, még mindig szopizik (éjjel is, csak így alszik el). Bölcsiben nincs gond vele, simán alszik. Szeretném leszoktatni, de eddig minden kudarcba fulladt. Segítséget, ötleteket szeretnék kapni, nektek hogyan sikerült?

Figyelt kérdés
2009. márc. 30. 13:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Esetleg bekenheted valami rossz ízű dologgal a cicidet!pl:pirospaprika

Sógornőm leragasztotta sebtapasszal s azt mondta doktorbácsi csinálta mert anyának beteg a cicije!esetleg megpróbálhatná apa elaltatni,bár biztos sok sírás lenne az elején!

2009. márc. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, próbáltam citrommal bekenni, rájött, hogy pár nyalás után nincs már rossz íze, és nem érdekelte.

Leragasztani is próbáltam, egy hétig működött úgy, hogy üvöltve aludtunk el, éjjeli ébredésnél kb. ugyanez, és mindemellett rettenetesen agresszívvá vált, egész nap hisztizett, ütött, rúgott, (apa és én is elvonási tünetnek láttuk a dolgot), amúgy tudomásul vette, hogy anyának "fáj" a cicije. Egy hét után nem bírtuk, mindenki ideges és feszült volt, visszaadtam neki. Megszűnt az agressziója. Viszont a cici maradt.

2009. márc. 30. 13:52
 3/15 anonim ***** válasza:
36%

A szívem megszakadt volna, leszoktatni a gyermekemet a szopiról. Ő is 2 éves. Végigszopizta a terhességem a tesóval és most is, szóval nekem meg se fordulna a fejemben ez a kegyetlen leszoktatás. Az előző hozzászólást a pirospaprikáig tudtam elolvasni. Miért nem kutyasz.rral kente be a barom? Hogy lehet ilyet tenni?? Nem az a jó, ha addig szopizik, amig ő zseretne?

Megnyugvás ez nekik egy fárasztó nap után!

2009. márc. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Újra én.Sajnálom,más ötletem nincs!Amúgy,ha nem gond Neked végülis nyugodtan cickózhatna nem?Szerintem elhagyja magától is majd!Ez nem rossz,én speciel sajnáltam amikor 16 hósan abba hagyta leányunk a szopit!Reméltem,hogy legalább 2 és fél évig kihúzzuk!Természetesen ha fájdalmat okoz már Neked akkor lépni kell!Nincs közeledben ún. szoptatási tanácsadó?Védőnő?
2009. márc. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
42%
Kedves 13:55-ös!Hogy jössz Te ahoz,hogy bárkit leBarmozz?Itt valaki tanácsot kér,nem kommentet!Tarts meg magadnak a véleményedet!
2009. márc. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Itt pontosan a véleményünket fejezhetjük ki!
2009. márc. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Volt lelkiismeret-furdalásom a dolog miatt, de én úgy gondolom, hogy ha az édesanyának már teher kezd lenni, akkor itt az ideje, hogy vége legyen. Ha csak nappal szopizna, az nem igazán zavarna, de éjszaka van, amikor folyamatosan órákon át rajta "lóg", mint más gyerkőc a cumin, mozdulni sem tudok, hogy kényelmesebb legyen a helyzet. Fáradtan ébredek, van, hogy sírni volna kedvem éjszaka. Ráadásul nem is igazán a tejci miatt kell neki, hanem csak cumizni.
2009. márc. 30. 14:09
 8/15 anonim ***** válasza:
Akkor azt fejtsd ki,ne az előtted szólóét értékeld!!!
2009. márc. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%
Ki vagy te a hozzászólók védőszentje?
2009. márc. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Azzal pedig egyetértek, hogy nem kell mást szidni, nem vagyunk egyformák, nem egyformák az igényeink.
2009. márc. 30. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!