Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz az hogy egy babát 3...

Igaz az hogy egy babát 3 hónapos koráig nem lehet elkapatni? Úgy értem, hogy utána nem csak kézben fog elmaradni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 16. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem igaz. Nem tudom, a 3 hónapos-e a határ, gondolom, ez egy folyamat, de csak később, olyan 5-6 hónapos kortól elvárható, hogy egy kisbaba el tudja magát foglalni legalább egy rövid időre egyedül. Ilyen idős kortól már csökken is az igényük az állandó testközelségre.

Az én kisfiam 9 hónapos, ő is rengeteget volt kézben az elején, most meg teljesen jól elvan egyedül, ha főzök, kijön velem a konyhába, ha dolgozom vagy tanulok, eljátszik a szobában, és simán tudom tőle végezni a napi teendőket. Egyszerűen csak egyre jobban leköti már a világ is. :)

2011. jan. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Ranschburg szerint 6 hónapos korig. tapasztalatból mondom, hogy igaza van.
2011. jan. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nos, ugye azt mondják, kivétel erősíti a szabályt, akkor íme az én példám. Kisfiam 4 hónapos múlt, de már "régóta" észre lehet venni rajta az elkapatás tüneteit: Csak úgy hajlandó elaludni ha kézben van és lehetőleg a cicin lógjon, napközben állandóan foglalkozni kell vele, mert különben ordít. Igen, nem sír, hanem ordít, majd megfullad, könnye egy szál se, pedig már van neki könnye, ha valami igazi baj van. Az éjszakai elalvás meg kész horror:kezemben van, elalszik, leteszem a kiságyba szemek rögtön kinyit és ordít. Felveszem, szinte azonnal elhallgat, kis idő múlva le akarom rakni, ahogy megérzi a kiságyat, rögtön ordít. mi ez, ha nem elkényeztetettség. És tudom, mi a különbség egy elkapatott, meg egy nem elkapatott gyerek között, mert van már két nagyobb fiam is, ők ezt nem csinálták.
2011. jan. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, baromi okosnak hiszed magad, csak kár, hogy iszonyat hülyeségeket írsz.
2011. jan. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

miért ,e l tudod képezlni, hogy egy 1 éves , vagy egy másfél éves mindig kézben akarjon lenni? ez abszurd, nem? nyugi, majd ha fel akarja fedezni a világot, nem akar állandóan a karodban lenni. az hogy hogyan alszik el, az más kérdés. vannak babák, akiknek ehhez kell a z anya közelsége, vannak akiknek nem. szerintem hiba megtagadni, akár még 2-3 éves korban is, miért ne alhatna el úgy, hogy melléfekszik az apja vagy az anyja, ha neki ez a jó? ettől függetlenül persze nem kell vele éjjel is ottmaradni, ha már nem ébred éjjel, vagy ha valaki képes a gyakran ébredős periódusban is arra, hogy félóránként ugrájon megnézni, miért sír épp a baba.

2 éves kislány édesanyja

2011. jan. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Nekem 7 hósak az ikreim. Nem voltak kézben, csak akkor, ha etettem őket, meg persze kb. fél órát . Akkor játszottunk. Most nagyon jól elvannak a kompban és a szőnyegen. Kézben nem szeretnek sokáig lenni. Szerintem hozzá lehet szoktatni a babát ahhoz, hogy kézbe legyen. Alváskor egy párszor ők is eljátszották, hogy leraktam őket és felsirtak. De 10 perc sirás után rájöttek, hogy aludni kell. Mostmár nincs gond. Én nem kapkodom őket fel ha felsirnak. Ez hülyeség. Persze mindig vannak kivételek.
2011. jan. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

kedves utolsó, örülj hogy nem sírósak a babáid. igen, vannak olyanok, akik elvannak, meg olyanok is akik nem. ez temperamentum kérdése. előbb utóbb minden gyerek önállósodik, ki előbb, ki később. ne ítélkezzünk mások felett, csak mert nekik nem olyan babájuk született, mint nekünk! és ez nem kivétel kérdése, sok iyen és sok olyan baba van.

nyugodtan vedd fel, ha sír, és ezt akarja (persze miután kiderítetted hogy nincs egéyb baja ami miatt sírhat). nem fogod elkapatni.

2011. jan. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

12:28-as! Nem tudom , felfogtad-e azt a mondatot, hogy ne a válaszra válaszoljatok, hanem a kérdésre.

Neked nem a kommentekről kell véleményt alkotni, hanem segíts a kérdezőnek, ha meg nem tudsz, akkor maradj csöndben!

2011. jan. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!