Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fog beszélni? Régebben...

Mikor fog beszélni? Régebben többet gagyogott, mondta mama, baba, abba meg ilyenek, most meg semmi. Mi történhetet?

Figyelt kérdés
1 éves kisfiu,ja és az normális,hogy mindig mutogat,bár azt nem mondja,hogy ott,de egyfolytába mutogat mindenre
2011. jan. 16. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az enyém detto ugyanígy viselkedik, mint a Te kisfiad! Ő is egy éves (lesz 5 nap múlva), nem beszél, pedig nemrég még mondta, a mama, papa és hasonlókat, és ő is ugyanígy mutogat... Nyugi! Majd megszólal, ha akar, nincsenek elkésve a fiúk!!!!
2011. jan. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az enyém is 1 éves, és ő is így mutogat. Annyit monnd hogy NEM:) Kérdezem hogy Emma megyünk aludni? -NEM,NEM!:)

Még korai szerintem hogy beszéljenek, ráérnek, ne aggódj. 1.5 éves korában bőven jó ha nekiáll, de mondjuk rokonomék 2 évese még csak most kezd el mondani pár szót. Nem vagytok elkésve.

2011. jan. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia, nálunk is így volt. 11 hósan már mondta, hogy papa, mama, pötty, aztán semmi 1 hónapig. Utána kezdett megint dumálni, most 16 hós, minden szónak az első szótagját mondja, pedig volt, amit már tudott egészben is mondani. 2 hónapja még "szöcske" volt, most csak "szö". Azt mondják, természetes, És egyébként Ranschburg azt írja, hogy amikor egy-két hétig nem gagyog, akkor fejlődik. Én igazolom ezt, vannak napok, amikor semmit nem mond, másnap meg mondja, hogy "föl-föl". Türelem, egy 1 évesnek nem kell többet tudni, sőt. Így is nagyon ügyik!
2011. jan. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az én kislányom is egy évesen szépen értelmesen használta a papa szót (külföldön élünk, így hívják az apukát nálunk)

Most egy hónap múlva már nem is mondja ki, csak mutogat mindenre ő is. A legédesebb viszont, hogy leül könyvet olvasni, lapozgat és közben nagyon hangosan mondja, hogy EEEEEE EEEE EEEE - felolvas :-) de egy szót nem mondana!! pedig ért sokat ha kérdem hol a pingvinje, meg hol a papa meg ilyenek,...

2011. jan. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam 8 hónapos múlt, amikor már mondta, hogy: baba, oda, nem. Nagyon örültünk is neki, mert anno 1 évesen én már beszéltem, reménykedtünk, hogy rám hasonlít. Ehhez képest most 14 hónapos és a baba szót már egyáltalán nem használja, pedig tudja, hogy mit jelent. Nála olyan időszakok vannak, hogy pár hétig használ 1-1 szót és után nem, mintha elfelejtette volna, pedig tudja a jelentését, de csak kinevet, amikor kérjük hogy mondja baba stb.

A mutogatás meg normális szerintem, vagyis én hozzá vagyok szokva, mert a keresztfiam majd 2,5éves koráig mutogatott (mint egy profi activity játékos), mert csupán lusta volt beszélni - na azóta se áll be a szája... :)

2011. jan. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!