Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2011-es adókedvezmény APEH...

2011-es adókedvezmény APEH nyomtatványát kitöltöttétek?

Figyelt kérdés
Van néhány pont ami nem tiszta, pl. ha én ígényleg a kedvezményt, de a férjem nem, akkor Neki nem is kell kitölteni ezt a papírt? A másik kérdésem az lenne, hogy olvastam azt a nyilatkozat utmutatójában, hogy az év végi adóbevallásnál is van lehetőségem arra, hogy utólag érvényesítsem a kedvezményt. Ez valóban így van?
2011. jan. 17. 18:09
 1/3 kisnita ***** válasza:
Igen, mind a kettőtöknek ki kell tölteni ha van munkaviszonyotok tehát van fizetésetek. Én gyesen vagyok és úgy tudom, hogy nekem nem kell ilyet kitölteni. Az év végén akkor kérheted ha nem úgy szeretnéd, hogy minden hónapban annyival többet kapj hanem évente 1x egyben akarod megkapni az az évi kedvezményt. Erről lehet nyilatkozni a lapon.
2011. jan. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Férjem igéníli, nekem is ki kellett töltenem. Gyeden vagyok, be kellett vinnem lepecsételtetni a munkahelyemre. Ha most nem veszed igénybe, a jövő évi dóbevallásnál megkaphatod. 91 napos magzattól is jár már.
2011. jan. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mármint itt úgy értik a többiek, hogy a párjuk papirján a rájuk vonatkozó részt töltötték ki, tehát nem kell neked is és a párodnak is külön egy-egy nyilatkozatot kitölteni, hanem egyet kitöltötök (2 pld-ban...), ahol te kitöltötd az összes adatot, aztána párod meg azt, hogy tudomásul vette, hogy ő nem kér és kap semmit, ezt a párod munkahelye lepecsételi. Te meg leadod az immár teljesen kész nyomtatványt a munkahelyeden.

Igen, kérheted a havonkénti pénz helyett az év végén egybn kifizetést, ekkor az állam kamatoztatja helyetted a pénzedet egy évig, szóval nem egy nagy buli....

2011. jan. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!