Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiamnak 4 rágófoga jön...

Kisfiamnak 4 rágófoga jön egyszerre, iszonyatosan be van duzzadva neki. Az egyik viszont már lila és hatalmas. Ez jelent vmi bajt?

Figyelt kérdés

Ma voltunk a háziorvosnál, mutattam neki, azt mondta h normális, de csak helyettes volt, benne nem bízom annyira.

Sok van még neki az áttörésig?


2011. jan. 17. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmi baj, nyugi, sajnos sok babánál előfordul, hogy a fogíny picit vérhólyagos, véraláfutásos lesz, attól látod lilának. Viszont akkor már biztosan nincs sok az áttörésig, szerintem 1-2 napon belül meglátod a fogacskát.
2011. jan. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Szegény, nagyon megszenvedi a fogait. Már 16 hónapos, 8 foga van, de csoportosan jönnek neki, nem egyenként....
2011. jan. 17. 21:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Szegény, nem irigyellek, de a babát sem. :(

Enyém 15,5 hónapos, neki is most jönnek a rágók, de szinte észre sem vesszük (kopp-kopp-kopp). A jobb oldali alsó már kint van teljesen, a bal oldali éppen töri át az ínyét, és ma láttam, hogy a felső ínye is ki van szélesedve, na meg egyre többet kakil, de ennyi az össz tünet.

Szóval ezért írom, hogy nem irigyellek.

Engedi, hogy bekend neki? Dologél vagy Dentinox? Esetleg ha nagyon nyűgi, adj neki lefekvés előtt nyugodtan panadolt, vagy ha éjszaka megébredne a nagy fájdalomtól.

2011. jan. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

én is a piros picsujáról vettem észre hogy jönnek a rágók! :(

A láynom majdnem 13 hós volt mikor 2 hét alatt kijött neki 3!Nálunk annyi az egész hogy akkor velem akar aludni és éjjel is cicizik vagy 2*!De az ínye miatt "ne aggódj", tényleg normális!Ha ilyet látsz a szájában akkor azon se lepődj meg, ha vért találsz majd esetleg a kis feje alatt a lepedőn/párnán!A rágóknál előfordul, és az a nyállal ki is csoroghat!De az már azt jelenti, hogy kibújt! :)

ÉS nálunk a 3 rágó után már látszik az egyik felső szemfog :(Én attól félek nagyon bár eddig semmit nem vettem észre, pedig már rendesen látom!

Remélem már gyorsan kibújnak Nálatok! :)

Én használok borostyánláncot (vagyis van a lányom nyakában)És nálunk nagyon nagyon bevált!A 3 rágó fogánál nem kellett fájdalomcsillapító! :) Hátha Nálatok is beválna

2011. jan. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, tényleg normális, a felfelé jövő fog átszakit egy eret és vérömleny keletkezik. Mikor majd áttöri az inyt teljesen, akor még érdekesebb lesz, hiszen kiszabadul ez a vér az ömlenyből és marad egy liffegő bőrdarab... :-)

Semmi ok a pánikra, tényleg normális.

Esetleg áttöréskor ecseteld le neki valami fertőtlenitővel, nehogy elfertőződjön, hiszen az egy nyilt seb lesz. De ha nem csinlsz semmit, akor se lesz gond!

2011. jan. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jajjj, istenem, remélem nem fog eldurvulni a helyzet. Aránylag jól viseli szerintem, napközben nem nyűgi, de éjjel többször felsír. Nincs közénk szoktatva, de mikor fogzik, át kell hoznom,mert nem tud megnyugodni a saját helyén, de ilyenkor nem érdekel és közöttünk alszik. Dentinoxszal kenem, de nehezen engedi. Tegnap éjjel keservesen sírt, akkor adtam neki panadolt és jött közénk.

Ma is azért voltunk az orvosnál mert már múlt hét kedd óta hasmenése van, de szerencsére láza nincsen, nem hányt. Azt mondta h ő a fogára gondol, mikor belenézett a szájába azt mondta h tuti mert iszonyatosan be vannak duzzadva. sőt én már a fölső szemfogakat is látom.....

A borostyánlánctól én sajnos tartok, félek h éjjel elszakad és lenyeli a darabját, azt nem merem.Akkor inkább közénk veszem. De Neked is köszönöm és Mindenkinek, h írtatok, megnyugodtam h sajnos ez így normális.

2011. jan. 17. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!