Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 22 hónapos kislányom megváltoz...

22 hónapos kislányom megváltozott: egész nap nyugtalan, ha akarata ellen teszünk hatalmas hisztit csap. Ez normális ebben a korban, vagy forduljak szakemberhez?

Figyelt kérdés

Egész nap nagyon aktív. Nagyon nehéz elaltatni. Szaladgál, felpörög, sikítozik, ha akarata ellen teszünk hisztizik (sír, sikít, csapkod, harapni próbál, magától sosem tud megnyugodni). Korábban nyugodtabb volt, bár sosem volt az a kimondottan csendes gyerek. Amúgy okos, fejlett kislány, már mondatokban beszél.

Ez a hisztis, nyugtalan korszak elmúlik magától, vagy valami komolyabb gond lehet az idegrendszerével. Nagyon aggódok!!! Tapasztalt anyukák, várom a tanácsokat!


30hkm


2011. szept. 14. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez aranyos :) Ne aggódj, most jön a dackorszak, amikor mindennek az ellenkezőjét csinálják, próbálgatják meddig mehetnek el. A legfontosabb, hogy sose könyörögj, hogy hagyja abba. Ha pl. a boltban földhöz vágja magát, mert nem kap meg valamit, nyugodtan hagyd ott, ne vegyél róla tudomást. Tudnia kell, hogy ki a főnök.
2011. szept. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel. Ha hisztizik,akkor nem szabad tudomást venni róla. Tégy úgy,mintha ott sem lennél. Ha látja,hogy nem ér el vele semmit,abbahagyja.
2011. szept. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Próbáltam már otthagyni - pl. ma is - de csak jobban behergeli magát. Teljesen magán kívül van ilyenkor. Látszik, hogy nagyon szenved, de én is a sok rúgástól, hajtépéstől stb. Mindig próbáltam következetesen nevelni és nyugodt környezetet teremteni szánára. Nem tudom hol rontottam el... Esetleg gyermekpszichológust próbált már valaki hasonló helyzetben? Ha igen, tudnátok valakit ajánlani?
2011. szept. 15. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!