Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyed mellett érdemes nekem...

Gyed mellett érdemes nekem megkérni a családi adó-kedvezményt vagy a páromnak? Ha a párom kéri, nekem mit kell tennem?

Figyelt kérdés
Maximális gyedet kapok.
2011. jan. 18. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindegy melyikőtök kéri,62ezer forinttal csökkenti az adóalapot,tehát ennyivel kevesebb után adóztok.Mivel most már egységes az adókulcs,nincs jelentősége.

Ha a férjed igényli meg,akkor azon a nyomtatványon neked le kell mondanod róla.Aláírod,és ennyi.

2011. jan. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Annak érdemesebb kérni akinek magasabb a bruttó jövedelme.
2011. jan. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A férjed kérje! Bruttó 120e Ft fizuból tudják maximálisan kihasználni az adókedvezményt! A mi bérszámfejtőnk kiszámolta: a vőlegényem 100e Ft után nem kapná meg a 10.000,- Ft-ot, de én igen (már dolgozok és több pénzt kapok jóval).
2011. jan. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is GYED-en vagyok.A férjem fizuja magasabb mint a GYED-em, így ő veszi igénybe.Annak érdemes igénybe venni, akinek magasabb a jövedelme, mivel így lehet kihasználni jobban az adókedvezményt.

A férjed munkahelyén adnak papírt (azon kitöltitek, hogy ő igényli a kedvezményt), amit a Te munkahelyed aláír, lepecsétel.A munkahelyeden Te is kapsz egy papírt, amin jelzed, hogy nem Te veszed igénybe.Mi ezt a tortúrát csináltuk végig a múlt héten.

2011. jan. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!