Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szóljak finoman a páromna...

Hogy szóljak finoman a páromnak, hogy kicsit többet foglalkozzon a babával?

Figyelt kérdés
2011. jún. 25. 16:32
 1/10 anonim ***** válasza:

hát így, hogy ültök és mondod neki, hogy:

"Úgy szeretném, ha több időt töltenétek együtt.." :)


Mennyi idős a gyereketek? Úgy érzed, hogy nem foglalkozik vele eleget?

2011. jún. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én azt csináltam, hogy kettesben hagytam őket. az elején még nem tudott mit csinálni vele, de most már hallom,hogy beszélgetnek,meg játszik vele.

most 10hós a lányom

2011. jún. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
11,5 honapos, munka után kicsit játszik vele, néha pelenka, reggel mindig ö eteti, de azt mondja sok a dolog a ház körül is, de én ezt nem mondhatom, nincs 5 percem sosem.. pedig rengetek dolgom lenne nekem is, már lassan az alapvetö wc fürdés is kérdéses. kisfiam, még nem tud menni, feláll mindenhol, elesik stb. ott kell lenni mellette.. anyosom is velünk él, de egy percet se tölt vele sose, de mindig legyne kaja, rend, mosás stb.. amugy sem szeretem a rendetlenséget.. de magamra nincs idöm, már azt sem tudom mikor mostam hajat utoljára.
2011. jún. 25. 16:41
 4/10 anonim ***** válasza:
25%

nálunk ez úgy lett megoldva hogy heti 1szer jön takarítónő

fürödni meg akkor megyek,amikor alszik a pici.

ennél többet még nem tud foglalkozni vele,mert nem beszél.sztem a férfiak nem azok a játszósak. hidd el,ha nagyobb lesz a baba,akkor jön el az apukák ideje

2.voltam

2011. jún. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát pont ezt a fürdés dolgot azért elpanaszolhatnád a férjednek... mondjuk nálam is van, hogy 1 nap kimarad, pedig a fiam 16 hós :(

Reggel kezdek vele, ő pelusozza, addig én kv-t készítek, de meginni már csak hidegen tudom, mert megy, mint a golyó... Aztán délben elalszik, onnan ugye elvileg lenne 2 órám fürdésre, de a tapasztalatok szerint mindig csak akkor riad fel 1 óra múlva, ha én épp a kádban vagyok :(((( szóval én a fürdést úgy oldom meg, hogy először fürdök én, addig a párom van a fiammal, aztán kimosom a kádat és új vizet engedek, amibe odahozza mellém a fiamat és akkor én fürdetek, együtt fürdünk. Ez megy 2x egy héten, a többi 4 fürdetés az övé szigorúan, nagyon büszke rá, hogy mennyi mindent tanít neki fürdés közben :)

A te párod is tuti élvezné, addig te is fújnál egyet, próbáld meg rávenni, hogy vegyen át valami neki is szórakoztató dolgot.

2011. jún. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a férfiaknál gyakori, hogy nem tudják magukat feltalálni kisbabával. Ahogy idősödik, egyre inkább többet tud majd vele játszani. Nálunk is úgy volt, hogy amikor még egész picike volt a kisfiúnk, akkor babusgatta kicsit, meg tisztába tette, segített a fürdetésnél meg minden, de mikor odaadtam neki, hogy kicsit foglalkozzon vele, hogy tudjam én is jobban csinálni a dolgom, akkor már vakarta a fejét, hogy mit kezdjen vele. :) Mostmár 15 hónapos, és már sokkal többet játszik vele, nem is kell noszogatni érte.

Próbálj meg beszélni vele erről, hogy kicsit játszon többet a fiával, hogy te is szusszanhass, de hidd el, ahogy telik az idő, javulni fog.

2011. jún. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ha apa itthon van mindig ő pelenkázza, akár kaki, akár pisi, mindig ő fürdeti. én etetem, bár mostanában néha ezt is megcsinálja. ha netán picit hanyagolja, akkor poénosan megfogom a gyereket és az ölébe rakom, h tessék gyerek, erre ő poénosan h nem kell neki, mire én már késő... és érti a célzást :P de ez nálunk már kialakult így.
2011. jún. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
11 hónapos gyerek már fürödhet együtt a szüleivel? de jó is lenne kipróbálni, apa is bizutos élvezné, a pici meg imádja a vizet.
2011. jún. 25. 18:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát kedves hangnemben el kell mondanod neki, hogy szeretnéd ha többet foglalkozna a gyerekével. Nem kell körüljárni a problémát, kerülgetni a forró kásást. A hangnem épp eléggé tudja tompítani magát a kérés témáját. Tapasztalatom alapján a férfiak nem értik meg a célzásokat (vagy nem akarják, nem tudom :)), de ha kerek perec megmondod, hogy mit szeretnél akkor nem értik félre, és nem okoz ez a félreértés problémákat később.
2011. jún. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem nyugodtan.az én lányom kb 8hósan már velem pancsolt a nagy kádban és annyira élvezte...:-DD
2011. jún. 26. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!