Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött (enyém 27 hetesen...

Koraszülött (enyém 27 hetesen született) kisbabátok hogyan fejlődik, mihez viszonyítsak?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék velünk hasonló korú kisbabátok fejlődésére,és a születése történetére, mert nem viszonyíthatom a rendes időben született kisbabákhoz a kislányom fejlődését, érettségét.
2011. jan. 18. 23:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én törpéim a 31. héten születtek. Beindult a szülés 1 felszálló fertőzés miatt. Ma már 7 hónaposak, hasról hátra megy az egyiknek a forgás, de visszafele még nem. Ülni még nem tudnak maguktól, de már nagyon szépen tartják magukat.

7 kg körül van mind a 2 csajszim.

Ha gondolod írhatsz privit is, szívesen válaszolok.


Üdv: Sandy

2011. jan. 19. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A lányom 29. hétre született, hypotón baba volt. 3 hónaposan kezdtük el hordani Dévény tornára, 11 hónaposan mászott, 17 hónaposan indult el. Most 2,5 éves 12 kg körül van és kb. 94 cm. Picinek nagyon rossz evő volt most már szinte mindent megeszik, 1 éves kora óta egyedül eszik. 1,5 éves korától mondott szavakat, de igazából kb. 2 hónapja indult be nála a beszéd. Még nem szobatiszta. Szerencsére talán 3x volt beteg.
2011. jan. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló, mit jelent hogy hypotom volt a babád? Örülök, hogy most már ügyes, és egészséges!


Az iker kislányoknak is sok egészséget kívánok!

2011. jan. 20. 00:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom enyhén nyaki hypotón volt a koraszülöttségéből adódóan, mivel inkubátorban feküdt 1 hónapig a fejét csak oldalt tudta tartani középre nem hozta be. Szerencsére mi korán 3 hónaposan dévényes szakemberhez kerültünk magánúton, akinek hála a lányom teljesen egészese.

Kimásoltam neked amit a hypotóniáról találtam.

A hypotónia kórosan csökkent izomtónust jelent. Az ilyen csecsemő laza izomzatú " rongybaba", fejét, majd hátát nem tudja tartani. A hason fekvést nem szereti, későn és nehezen ül fel, rosszabb esetben ezt önállóan még 1 éves kor után sem teszi. A szellemi fejlődésük ugyanakkor normális. A prognózis általában jó, speciális terápiára nincs szükség. Megfelelő gyógytorna azonban erősíti az izmokat, gyorsíthatja a fejlődést. A túlzott mozgatással azonban vigyázni kell, mert ezek a kicsik hajlamosak a ficamokra. Ez felnőttkorig elkísérheti őket.

2011. jan. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

A babád most mennyi idős és miket csinál már?

2011. jan. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A kislányom 7 hetes most, és láttam ahogy hason fekve átfordította a kis fejét már, és a kezecskéjét is nézegette.

Bár ő még nagyon sokat alszik, az étvágya jó és hízogat is szépen lassan.

2011. jan. 28. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!