Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj hogy 7 hetesen nem fordul...

Baj hogy 7 hetesen nem fordul hasról hátra és fordítva?

Figyelt kérdés

Ha pl. sokat van kézben, akkor lehet lassabban fog fordulgatni?


Ma azt olvastam itt, hogy valakinek 6 hetesen hasról hátra és fordítva fordult a babája.


Mi 7 hetesek vagyunk, de csak egyszer próbálkozott hasról hátra megfordulni.


2011. jan. 19. 00:20
 1/9 anonim ***** válasza:

ó, hogy lenne már baj? :)

Másról sem olvashatsz a neten meg itt is, mint hogy minden baba más! Nem robotok ami ugyanúgy vannak programozva! Természetesen van egy nagy intervallum amiben meg szokták csinálni ugyanazokat a dolgokat, de ez hónapokban van mindig megadva, pl. hasról hátra a babák 2 hótól akár 5-6 hóig tanulnak meg fordulni. Aki előbb az korán érő, aki 5-6 hósan az későn érő.


Én fiam kb. 3,5 hónaposan csinálta, rokon gyerek 7 hónaposan!

2011. jan. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Dehogy baj!!!!!!!

Szerintem elírta nem 6 hét hanem 6 hónap akart az lenni, 6-7 hónaposan kellene egy babának forognia.

2011. jan. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Van akinek hamarabb van akinek később csinálja, ez még semmit nem jelent, az én lányom 3-5 hónapos kora között csinálta a forgásokat, 6 hónaposan "gurult", majd 1 évesen már elindult.
2011. jan. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem bizony nem baj !

Ha látod, hogy próbálkozik, az nagyszerű, de még ahhoz sem késő.

Hogy próbálja ? A mi kisfiunk elég érdekesen akarta, de rájött. Hasról kezdte, és azt úgy, hogy mindkét karját oldalra kirkta, és nyögött, és lendületet próbált venni. Gondoltuk ez igy nagyon sokáig fog menni, de rájött. :-D

2011. jan. 19. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ha hason fekszik, akkor addig erőlködik, hogy egy kis segítséggel (meglököm a lábát, amit ő még nem tud átlendíteni) sikerül átfordulnia. Hanyatt fekve pedig még csak oldalra fordul, utána vissza. Majd sikerül lassan neki, nem vagyunk elkésve.

Erős és nagy baba. 7 hetes és 5880 gramm 61 cm (4000 g-mal született és 57 cm-rel).


Köszönöm a válaszokat.

2011. jan. 19. 02:45
 6/9 anonim ***** válasza:
5 hónaposan fordult hátról hasra, 7 hónaposan hasról hátra. Semmi baja, gyönyörűen fejlődik azóta is.
2011. jan. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Úgy emlékszem, öt hónaposan "elvárás". Tudsz neki segíteni a tanulásában (bár szerintem 7 hetesen felesleges, de azért leírom):

Hasról hátra: egyik kezét kinyújtod magastartásba a földön, és a fejecskéjét átteszed afölött a válla fölött a földre. Ez után ő átügyeskedi a testét is.

Hátról hasra: az egyik térdét átteszed ("átnyomod") a másik lába fölött a földre (ilyenkor nyilván fordul a csípője is), a többit szintén ő megteszi.

Nekünk gyógytornász mutatta, hogy így gyakoroltathatom. 4 hónapos volt ekkor a fiam, kb. 2 hét után egyedül csinálta.

2011. jan. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igaz nem vagyok szakember, de ha tényleg 7 hetes akkor szerintem még ne is próbálkozz ilyenekkel. lehet tornáztatni (elemi mozgások segítése), de ebben mindenképp kérj segítséget szakembertől (gyerekorvos, védőnő), ők tudnak mutatni olyan gyakorlatokat, amit a kicsid csinálhat.
2011. jan. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
9 HÓNAPOS a kislányom és most tanult meg hátról hasra fordulni. Gyógytorász azt mondta, semmi baj vele, és nem is mondaná azt, hogy későn van. Lesz még elég ideje minden mozgásformára bőven (mondta egy Dévényes gyógytornász!).
2011. jan. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!