Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz az, hogy a maximális...

Igaz az, hogy a maximális gyed szja-ja csak egy gyerek után járó családi kedvezmény + adójóváírásra elég?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, az ÚJ maximális gyedé. Tehát 109.200 Ft-é pont arra elég, tehát negy gyerkekkel nem kell adót fizetni (azaz kell, 89 Ft-ot...)
2011. jan. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
igen
2011. jan. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
maximálisan igaz,sőt,ha nem kéred a családit,akkor kevesebbet kapsz,mint eddig!Egy gyerek családija+adójóváírás egyenlő azzal,amit eddig kaptunk max. gyedként!
2011. jan. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"maximálisan igaz,sőt,ha nem kéred a családit,akkor kevesebbet kapsz,mint eddig!Egy gyerek családija+adójóváírás egyenlő azzal,amit eddig kaptunk max. gyedként!

"

Ez NEM IGAZ.

Az eddigi max. gyed (102.900 Ft) egy gyerek mellett kézbe 86.000 Ft volt, ugyanez a gyed most a családi+adójóváirással kézbe 92.600 Ft. Az ÚJ max. gyed (109.200 Ft) pedig, amiről itt beszélünk, az egy gyerekkel

98.191 Ft. Tehát a tavalyi pénznél 12.000 Ft-tal több.

2011. jan. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia,a 14:00-ás válaszoló vagyok.Azért mertem leírni mindezt,mert az Apeh-ba mentem be a férjem és az én keresetemet bemondva mondták azt,hogy osszuk meg a kedvezményt (2 kedvezményezett gyerek esetén) és kiszámolták,hogy így is 85 Eft-ot kapok.Akkor nekem rosszat mondtak????ezesetben bocsánatot kérek és én leszek a legboldogabb,ha így van,ahogy leírtad kedves előző válaszoló!
2011. jan. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy neked mit mondtak, én nem tudom. Hogy mennyi a gyeded és a férjed fizetése, azt se tudom. Én leirtam a tényeket.
2011. jan. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!