Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Főleg parkettás házban 16...

Főleg parkettás házban 16 hónapos szaladgáló gyerek lábára milyen lábbelit adjak?

Figyelt kérdés

Van egy bőr tutyink, de azt mondja anyukám, hogy zárt cipő kéne, ami fogja a bokáját. De egész nap abban legyen? Belebüdösödik a lába. Való igaz, a tutyinak semmi talpa.


Vajon mi az egészségesebb? Volt valaki ilyen kérdéssel pl ortopéd orvosnál? Vagy megoszlik a vélemény itt is?

Ti mit adtok babátok lábára?

Köszi a válaszokat előre is!


2011. nov. 16. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:

én külföldön élek és mi jártunk ortopédushoz nayki probléma miatt.


azt mondta a professzor, hogy a gyermek lábára akkor kell kemény talpú cipö, ha már biztosan jár, többet megy mint mászik, de csak akko ha olyan helyen jár ahol sérülhet a lába vagy hideg stb...


Amúgy mezitláb. szóval nekem ebböl az jött le hogy puhatalpú akármik jók. nekünk is börtalpú van.


amúgy én imádtam mezítláb járni mindig is és a ludtalpnak még nyoma sincs.

2011. nov. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én ráadok egy sima zoknit, meg egy csúszásgátlós vastagabb zoknit.
2011. nov. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A védőnőnk és az ortopéd orvos is azt mondta, hogy az a legfontosabb, hogy fogja a bokáját a lábbeli. Nálunk is nagyon hideg a föld (mi is rendes talpú papucsban vagyunk, a mamusz kevés) az én cseppemnek Siesta szandált vettünk, amikor kinőtte, egy deichmannos következett (nyár utáni jól akciózott :)) Szóval nálunk a magas szárú, bokát fogó szandál vált be.
2011. nov. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi az Auchanban veetünk mamuszt, egy zokni, plusz a mamusz van rajta. Nálunk csempe van a padlón, kivéve a szobákban és elég hideg.
2011. nov. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ezt én sem értem. Nálunk a lányom mamuszban van, az persze nem fogja a bokáját, viszont olyan, mintha csak zokni lenne, vagy semmi nem lenne a lábán, és ez is egészségesnek számít.
2011. nov. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A zokni nem számít egészségesnek, az nem olyan, mint a mezítláb. És a mezítláb is csak egyenetlen talajon jó, lakásban nem.
2011. nov. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nekünk ilyen volt, van és lesz is:


[link]


puha, valódi bőr az egész, az alja hasított bőr. egyáltalán nem csúszik, és nem izzad bele a lába sem. körben gumis, egy pillanat alatt fel- és levehető. mosógépben mosható, jól bírja a strapát:)

én nem hinném, hogy egészséges egy kisgyereknek egész nap cipőben/szandálban lenni... ezért kerestem én is valami köztes megoldást, mert nálunk mindenhol kő van, és télen nagyon hideg, valami kell a lábára, mégsem adhatok rá 3 zoknit... ez a cipő tényleg olyan, mintha semmi sem volna a lábán, mégis van.

nyáron a fiam is mezítláb van bent, hűvösebb időben már adok rá zoknit, és ha már fűteni kell, akkor a puhatalpút is. 22 hónapos.

szerintem a mezítlábasság egyenetlen talajon jó, pl. nyáron a fűben, strandon, homokozóban. télen, ha kint vagyunk, úgyis van rajta kemény talpú, bokafogós cipő, odabent meg csak a puhatalpú.

2011. nov. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


Én ilyet adok rá. Ez elismert cipő a babáknak. Csak egy gondom van vele hogy estére sajtszagú a lába. :)

2011. nov. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!