Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan készítsem el a padlizsá...

Hogyan készítsem el a padlizsánt 11 hónapos babámnak?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 10:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Padlizsánkrémet is lehet belőle csinálni (keress rá a neten receptre, mert pontosan sajnos nem tudom), vagy én még szoktam padlizsános-cukkinis lecsót csinálni.

Pici olajon aprított vöröshagymát dinsztelek, hozzáadom a felkarikázott padlizsánt, cukkinit, 2-3 darab leforrázott, lehéjazott és felkockázott paradicsomot, pici vegetát, és összerottyantom. Aztán pár darab feldarabolt paprikát is teszek bele, és az egészet összefőzöm. Ha nem lenne elég leve, egy kis vizet kell rá önteni. A végén, amikor már a paprika is bepuhult, meghintem egy kis megmosott rizzsel - a tasakos rizsből kiszedni még jobb, az hamarabb kész (összekeverni nem szabad, mert leég), és amikor a rizs is kezd puhulni, teszek hozzá egy kis felkarikázott virslit. Fedő alatt hagyom még puhulni, aztán kész is. Kisfiam egyik kedvence. Kiadós, finom, és egyszerű kaja.

2011. jan. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Süssd vajpuhára,ha kész kapard ki a húsát,pürésítsd és használd fel kedved szerint.
2011. jan. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!