Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Padlizsánt hogyan készítsem...

Padlizsánt hogyan készítsem el 9 hónapos babámnak?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 10:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Óvatosan. Ha nem érett a padilizsán, akkor mérgező.
2011. aug. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Felszeleteled a padlizsant megkened egy kis oliva olajjal es szorsz ra egy kis bazsalikomot. Beteszed egy tepsibe es kb 25 percig sutod. En szoktam sutopapirt tenni ala de nem muszalj. 25 perc utan kiveszed es szorsz ra reszelt sajtot. Visszateszed kb. 5 percre, hogy raolvadjon a sajt. En elektromos daralon daraltam le mert mindig nagy adagot csinaltam es fagyasztoba tettem de szeritnem botmixerrel is ossze lehet torni. Mondjuk lehet jobban jarsz ha elobb osszetorod botmixerrel/turmixgeppel es utanna teszed hozza a reszelt sajtot es megmelegited, hogy olvadjon el a sajt. Nem tudom, hogy sajtos dolgot lehet-e turmixolni ezert gondoltam.


Megpucolod es felkockazod kis kockakra a padlizsant meg egy kis hagymat. Egy kis oliva olajon megfutatod az aprora felkockazott hagymat meg a felkockazott padlizsant. Adsz hozza egy pici osszezuzott foghagymat, nagyon pici borst (nemmuszalj), kb 1/4 teaskanal bazsalikomot. Turmixolod es tesztara feltetnek nagyon finom. En megfoztem a tesztat es nagyon aprora felvagtam es osszekevertem ezzel a masszaval. Kisfiam nagyon szerette.


Szinten meghamozod es felkockazod a padlizsant. Nagyon pici oliva olajon megfuttatod meg ontesz hozza egy kis vizet, hogy parolodjon. Egy masik labosba megfozol egy repat. Amig ezek fonek meghamozol es kimagozol par darab paradicsomot. Megolvasztol egy kis vajat radobod a paradicsomot egy kis bazsalikommal es addig fozod amig szoszos allaga nem lesz. Mikor mar szoszos az allaga teszel bele reszelt sajtot. Mikor kesz a repa meg a padlizsan ezeket leturmixolod es a leturmixolt pepet beleteszed ebbe a sajtos paradicsomos szoszba. Nagy adagot erdemes csinalni mert lefagyaszthato. A paradixsomos sajtosz szoszt semmikeppen ne tedd turmix gepbe ebbe keverd a mar leturmixolt zoldsegeket. A repa meg a padlizsan helyetesitheto karfioll – repaval, cukkini-repaval, zoldbab-repaval. Isteni finom osszetort krumplinak a tetejen de kisfiam rizzsel is megette. (baratnom kiprobalta bolti kkonzerves felkockazott paradicsombol is es ugy is nagyon finom, en meg nem probaltam, sok van nekunk a kertben :) )

2011. aug. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
huuhhh, köszönöm szépen. Örülök neki,hogy ilyen jó recepteket írtál!! Holnap ki is próbáljuk:):)
2011. aug. 16. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!