Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor, mit adtok enni a...

Hányszor, mit adtok enni a 10-11 hós babátoknak? Kialakult már a napirendetek?

Figyelt kérdés
A babám még nem igazánakar darabosat enni.Ez nem gond ?
2011. jan. 19. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:

az én lányom a főzeléket nem eszi darabosan, de már harapja a kenyeret. most 1 éves. ezért gondolom, hogy nem baj, hogy ennyi idősen nem eszi a darabosat. egyébként javaslom a bulátát, vagy a kenyérhéjjat, azzal nagyon könnyen megtanulnak rágni, és harapni, már ha van mivel.

10-11 hónaposan 5-ször evett, reggel és este tápszert, délelőtt kapott almát reszelve joghurtban (babajoghurt), mert nem ette meg az almát magában. ebédre kapta a húsos főzeléket, nem kapott K betűs zöldséget, még most sem, mert fáj tőle a hasa, de minden mást igen. este, fürdés előtt kapott általában tejpépet, de próbálgattam adni neki mást is, így kapott kenyeret Medve sajttal, sonkás melegszendvicset, virslit, még pizzát is kóstolt, illetve kapott sültkrumplit. ezekből csak keveset, mert fürdés után kapta a tápszert.

jelenleg is hasonló a helyzet, de már reggel kakaót kap babatejből, majd kapott már lekváros kenyeret, kiflit...stb, ezután még kapja a szokásos alma-joghurt keveréket. viszont délben emiatt nem is eszik, így a főzelék délutánra esik, ahogy felkel, majd jön a szendvics, virsli...stb. vacsora, már kicsit több és legalább 2 órával a fürdés előtt, majd utána eszi a tápszert.

2011. jan. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A lányom szerencsére nem küzd a darabos ételekkel, simmán csúszik neki. Igaz mi elég korán e is kezdtük. Jó játéknak tartotta. Persze engem sokszor levert a víz, mert fuldoklás előfordult olykor. 9,5 hónapos most 2 fogacskával.

Egyébként szerintem nem baj, ha még nem eszi a darabosat, de kezdjed szoktatni. Kiflicsücsök, kenyérhéj, puhára főtt zöldség, bláta, Mandarin gerezdeket szopogathat, kenyérfalatkák reggelire, túró rudi csoki nélkül, ilyesmik. Ne aggódj, előbb-utóbb minden baba megtanulja. Rájön, hogy milyen finom dolgokat adsz neki.

Napiredünk szerencsére egész szépen kialakult, kvéve, mikor mamához megyünk. Reggel 7-8 között ébredés, utána 150 ml tápszer, 10-től alvás délig, így a tízórai kimarad, 1 óra körül ebédre főzelékféle hússal, tészta, rizs, mikor mi. Ebéd után megyünk sétálni. Ez időjárásfüggő fél és 3 óra közti az időtartama. A babakocsiban alszik egy fél órát. Hazajövünk, uzsizik 4 és 6 óra között gyümölcsöt, krémtúrót, joghurtot vagy ami az ebéd volt, néha kenyérfalatkák még becsúsznak apa vacsorájából, játék, majd 7-8 között fürdés és 250-280 ml tápszer alvás előtt. Ezzel szépen alszik reggelig. Persze néha van ébredés éjjel, de nagyon ritkán.

2011. jan. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi nektek sokat segítettetek.:)
2011. jan. 20. 20:45
 4/9 anonim ***** válasza:
11 hónapos babám szintén nem eszik még darabosat, csak nagyon ritkán. 4 foga van, így még nem is szeretném neki eröltetni a túl nagy falatokat, hiszen nincs mivel rendesen megrágja Ha nagy falatok csúsznának le, az bántaná a pocakját. Egyáltalán nem tartom normálisnak egy ilyen idős babának virsli, pizza és melegszendvics adását! A mi napirendünk: reggelire- fél tálka tejpép (váltogatom, minden napra más-más ízűt, vagy rizspépet, vagy gabonapépet, vagy ízesítettet, vagy nem), utána 150 ml Milupa tápszer. Tízóraira- vmilyen gyümölcs püré, vagy reszelt alma, vagy picire vágott banán, vagy picire vágott mandarin, stb. A tízórait van, amikor kihagyjuk, mert alszik. Délre- fél tálka főzi,párolt húsival összeturmixolva, vagy hús/zöldség leves, vagy vmilyen babakonzerv, amit szeret. Ebéd után 120 ml tápszer. Séta 2-től 3- fél4-ig (a babakocsiban 90 ml tápszert bepuszil). Uzsira- gyümölcspép, vagy joghurt/kefír (ezekből csak pár kanállal eszik még), vagy általam készített túrókrém, vagy keksz gyümölccsel. Vacsira (6- fél 7 körül) - többnyire azt eszi amit ebédkor, vagy apróra vágott minőségi(!!!) csirkemell sonkát, kenyér csipetekkel. Vacsi után 90 vagy 120 ml tápszer. Napközben baba teát szokott inni. Este altatáskor pedig ismét 120 ml körüli tápszert iszik meg. Amint láthatod az én kicsim is szinte alig eszik még darabosat. Pl. ha a főtt krumplit kicsikét nagyobbra hagyom a paradicsomos krupliban, mint megszokta, öklendezik tőle.
2011. jan. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Még az kimaradt, hogy szokott csemegézni napközben játék, vagy bevásárlás közben kukorica pelyhet, vagy piskóta tallért. (utolsó voltam)
2011. jan. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom 11 hónapos és 7 foga van. Naponta 5x eszik.

A napirendünk kialakult már. Nektek milyen a napirendetek?

Reggeli: tejpép, én is váltogatom, hogy változatos legyen neki.

Tízórai: gyümölcs(banán, alma, körte, narancs, mandarin)+keksz, vagy joghurt+keksz, vagy gríz/rizs gyümölccsel.

Ebéd: Főzelék, amit én készítek neki, az üvegeset sosem szerette igazán. Vagy, ha olyat készítek magunknak, ami nem zsíros, csípős és fűszeres, akkor nem főzök neki külön.

Uzsonna: főzelék, vagy kifli/kalács és virsli/csirkemell sonka sajttal, de holnap megpróbáljuk a májkrémet, de mi is csak minőségit veszünk neki mindenből!!!

Vacsora: jó éjt tejpép+ tápszer.

Szerencsére megeszik mindent, a darabosat is, igaz én is hamar hozzá szoktattam, de csak lassan.

Ő csak a vizet issza meg és napközben elrágicsálja a babakekszet vagy a kukit. Desszertnek szokott kapni, a rudi túróját, vagy baba desszertet(nestlé)!

2011. jan. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

10 hónapos a kisfiam, reggelire és vacsorára tápszert kap (240 ml vízből készítve), tízóraira és uzsonnára a következőkből mikor mit: gyümölcs (üveges, vagy én turmixolom, amit találok), tejpép, joghurt gyümölccsel, vajas kenyér sajttal és/vagy sonkával, tojáskrémes kenyér (tojássárgája vajjal keverve). Ebédre főtt zöldségturmix husival, vagy valamilyen tésztaétel hússal. Vagy üveges tökfőzelék, mert azt én nem tudom megcsinálni.


A darabosokról: két hete egy helyettesítő védőnő kiselőadást tartott nekem a hozzátáplálásról (feltettem egy kérdést, mire elmesélte nekem, hogy mit hogyan és mikor kell adni, mint ha még most állnánk a hozzátáplálás kezdete előtt). Ő mondta, hogy a gyerekek sokszor kiköpik, ha a pépes ételükben nagyobb darabot találnak, miközben ha ugyanazt szárazon kapják, akkor érdekes módon megeszik. Na az én fiam is pont így van. Ha van egy nagyobbacska darab krumpli az ebédjében, azt szépen kiszelektálja a nyelvecskéjével és kiköpi, de a kenyeret maga harapja és szépen meg is eszi.

Amit az előző írt, hát nagyon meglepődtem rajta. Nem is hallottam még soha olyat, hogy egy 11 hónapos baba minden étkezés után tápszert kap! Jól értem, hogy így tulajdonképpen még egyetlen étkezése sincs kiváltva teljesen? Na nem azt mondom, hogy ez baj, vagy nem így kéne, nem vagyok én szakember, csak nekem ez teljesen szokatlan, meglepődtem.

2011. jan. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen azt én sem értettem, mert egy ilyen idős babának, mint az én lányom is, elég a napi 1-2 adag tápszer, reggel és este, napközben nem kell. De mindenki máshogyan csinálja.
2011. jan. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát nekem is fura ez a minden étkezés utáni tápszer, de ahogy írja adott válaszoló, arra következtetek, hogy nem eszik rendes adagokat rendes ételből a babája, ezért kap utána tápszert. Kislányom ennyi idősen anno szinte minden étkezésnél már azt ette, amit Mi, pedig csak 6 foga volt, ennek ellenére tökéletesen elmajszolt mindent. Reggel kapott tápszert, délelőtt gyümölcsöt, aztán aludt egyet, ebédre húsos főzelék volt általában, nem sokkal később megint aludt egyet. Uzsira joghurt/túró/krémtúró gyümivel/keksszel. Vacsira vagy az, amit az ebéd volt, vagy valami egyéb (szendvicsfalatok stb.). Lefekvs előtt pedig megint tápszer. Ennyi idősen rendes adagokat evett minden étkezésnél. Simán megette a rántott husit, húslevest zöldségekkel, főzelékeket darabosan, bár, azt Én is észrevettem, hogy "szétválogatja" a daraokat a folyóstól. Pl.. a husilevest úgy ette, hogy kiette belőle a belevalókat először, aztán a levét, együtt nem. :-) Tényleg, ez nem is hülyeség, próbáld meg, hogy nem raksz egyszerre a szájába folyóst, meg darabokat, csak külön, hátha.
2011. jan. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!