Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hónapos babáitokat mivel...

Két hónapos babáitokat mivel foglaljátok, foglaltátok le?

Figyelt kérdés
Nem akar aludni, minden jobban érdekli. A lámpaernyő, az árnyékok, az arcok,minden. Kezdek kifogyni az ötletekből. Van zenélőkörforgója, felhúzható játékok, mondókázok neki, még mit találjak ki? Egésznap alszik kb 2 órát, este 7-8 órát.
2009. febr. 3. 07:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha amúgy élénk, kiegyensúlyozott baba, akkor ne aggódj a kevesebb alvás miatt. Lehet hogy neki ennyi az alvásigénye.

Vannak ilyen gyerekek, pl a lányom is átlag felannyit aludt mindig, mint a nagykönyvek szerint kéne.

Két hónaposan imádta a vizuális ingereket, pl kontrasztos képeket, vagy a körforgóját. Szeretett tapizni különféle anyagú/mintájú kendőket. Beültettem az autósülésébe és 20-30 percet vígan elvolt velem amíg tettem-vettem a konyhában.

szerette a hangot adó holmikat is: csináltam neki csuklóra tehető mini csörgőbábot, meg lelkesen csapkodta a kiságyra kifeszített műanyag zörgő/pörgő baglyokat.

Ikeában vettünk neki olyan csörgőt (potom összeg volt), ami úgy néz ki, mint egy duci 8-as, van két nagy szeme és össze van kötve egy nagy gyűrűvel, mintha hullahoppozna - ez ma is nagy kedvence, mert puha, lehet jól rágni, de csörög is, a karika meg sípol... imád vele beszélgetni, és megbabonázva szemezik vele. :)

ja, és bevált a hordozókendő is, abban is hurcolásztam magamon ide-oda otthon

2009. febr. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én babám két etetés között óra másfelet van fennt egyébként alszik. Mi szopizunk, utána lerakom a játszószőnyegre. Csörgözünk. imádja ha csattogok a nyelvemmel, beszélek hozzá és nagyon szereti a könyvecskéjét. Néha hagyom, hogy egyedül legyen, ilyenkor percekig figyeli azt az alakzatot, ahol a ruhakönyvet kinyitom neki, aztán beszélget is ilyenkor. Egy idő után megunja, elkezd nyafizni, ilyenkor beviszem az ágyába és elaltatja magát.Szerintem néha hagyd egyedül, fedezze fel egyedül is a világot.

Nekem is az első hónapban többször volt olyan, hogy két etetés között nem aludt, beszéltem a védőnővel és ő mondta, hogy figyeljek a jelekre, mert ennyi idősen még sokat kell aludniuk nappal is. Jelzi ha álmos és pihenne. Hozzáteszem első babám, nem egyszerű ezt mindig észrevenni.

Üdv 8 hetes baba anyuja

2009. febr. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen szoktam néha egyedül is hagyni, ilyenkor bekapcsolom a zenélőkörforgóját, azt nézi, és dumál neki. Jól elvan magában is, egy félórát, ezzel nincs gond. Amikor álmos, az látszik rajta, olyankor leteszem, de ez ritka. Még nem nyúl tárgyakért. Játszószönyege nincs, de most akarok venni egyet. A hordozóba szoktam még tenni, és ráaggatok mindenfélét. Nem nyűgös, úgyhogy hiába is akarom, hogy aludjon, ő nem alszik. Ilyenkor he leteszem, akkor kiabál, hogy menjek, ha nem megyek akkor nyüszög. Nem akarom erőltetni az alvást, nehogy rossz érzés alakuljon ki benne a kötelező alvás miatt.
2009. febr. 3. 08:12
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Második vagyok. Az enyém is nyöszörög, de én hagyom és így elaltatja magát. Próbáld ki, hogy hagyod egy kicsit, picit sír megnyugtatod, aztán újra egyedül hagyod, hátha ő is elalszik. A védőnőm 30 éves tapasztalattal -nem földhözragadt, halad a korral -tanácsolta és nem bántam meg, hogy hallgattam rá. Egyébként rájöttem, hogy biztos nem szándékosan, de már most tudja hogyan kell hatni ránk. Ha nem megyek be hozzá, nagyon panaszkodik, mihelyt megérzi, hogy jövök csend lesz. Nagyon kis ravkós, de imádnivaló.

2009. febr. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, kipróbálom, hátha akkor tényleg elalszik:)
2009. febr. 3. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!