Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha allergiás egy ételre akkor...

Ha allergiás egy ételre akkor az órákon belül kijön rajta és teli lesz piros pöttyökkel, kiütésekkel, az egész teste?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen. Van, hogy napokkal később. Ezért kell hivatalosan úgy hozzátáplálni, hogy egyszerre csak egy fajta ételt adni minimum 3 napig mert ennyi idő alatt biztosan kijön ha valami probléma van.
2011. jan. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jah és ételallergiánál mindig az egész test lesz pöttyös mert az allergén a felszívódás után, véráram útján mindenhova eljut.
2011. jan. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem sajnos :( és az se igaz, hogy az egész testén kijön, tapasztalatból tudom, nekem súlyos ételallergiám van és még soha nem jött ki az egész testemen...


lehet, hogy csak mondjuk az arca lesz pöttyös vagy az is lehet, hogy ekcémás lesz az ételtől. legrosszabb esetben befulladhat!

és az se igaz, hogy egyből utána kijön mert vannak olyan ételek aminél súlyosbodik az allergia, de ez általában a fulladásos allergiára igaz (pl. ilyen lehet a méz vagy a hal, tengeri herkentyűk, elsőre semmi problémát nem okoz, másodjára viszket a karod, harmadjára kapar a torkod, negyedjére a sűrgősségin...) meg úgy tudom a glutén, tejfehérje allergia is évekkel később jön ki.


de ezek elég ritka esetek, legtöbbször pár óra múlva elborítja a testet pici piros pöttyök amik másnapra, harmadnapra elmúlnak. fiamnál ilyen az eper, jól kiüti, főleg az arcán, ott egybefüggő piros folt lesz neki :(


vagy ami kóstoltatásnál még jellemző, hogy estére megfájdul a pocakja.


kóstoltass mindent, a már ismert ízekhez keverheted az újat de 2 új ízt ne vezess be egyszerre mert akkor nem tudhatod mi okoz problémát

2011. jan. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk volt, hogy csak az arcát ütötte ki, volt, hogy az egész testét. Mi az egész testes kiütésekkel úgy jártunk, hogy mikor másodszor vittem vissza a babát, mert már úgy kiömlött a teste, a doki megállapította, hogy mégsem allergia, henm fertőzés, és kiírt Fenistil cseppeket meg Calciumot, az egy fél nap leforgása alatt elmúlasztotta a kiütéseket, és azóta ugyanezt a kombinációt használjuk allergia esetén is, hihetetlen gyorsan hat és jól is alszik tőle a baba.
2011. jan. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!