Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha méhen kívüli állapot van,...

Ha méhen kívüli állapot van, van rá esély, hogy a baba megszülessen?

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 17:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Ha a petevezetőben v petefészekben van megtapadva,akkor semmiképp.Ha a hasfalon v hasüregben,akkor azt olvastam,hogy igen,de nagyon ritka.Sztem mindenképp megműtik a kismamát.Te jártál így?Nagyon sajnálom:(
2011. jan. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy külföldi esetekkel próbálkoznak, Magyarországon lehetetlen. Nincs esély. Mielőbb műtét, mert életveszélyes vérzés léphet fel.
2011. jan. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg van, de nem sok és rámehetsz te is. Csak ha nem a petevezetőben van, persze, mert akkor nincs.
2011. jan. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Extrém ritka esetben előfordult már, hogy egy baba a hasüregben tapadt meg és az anyuka ki is hordta. (természetesen császárral kell ilyenkor megszületnie). Magyaroszágon Komlón történt egy ilyen eset vagy 35 éve.


De ez annyira ritka, hogy nem szabad számolni vele. Egy méhen kívüli terhességben - ha nem ismerik fel és nem szakítják meg - az anya belehal, elvérzik, amikor a növekbő baba szétrobbantja a petevezetéket, ahol megtapadt.


Sajnálom, ha méhen kívülid van. Gyakorlatilag nincs esély a baba megmentésére, ilyenkor csak az anyát mentik.

2011. jan. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
sajnos egyetértek az előttem szólóval én voltam benn kórházban gyanúval. Fel sem merül hogy a baba megmenthető mert szegénynek nincs esélye és neked sem ha nem szakítják meg. Sajnálom.
2011. jan. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
NINCS!!
2013. okt. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
normális esetben azt mondanám, hogy nincs. de! van egy ismerősöm, akinek orvosi papírja volt róla, hogy méhen kívüli terhessége van, már ki volt írva a műtét időpontja és a műtét előtti vizsgálatnál meg már jó helyen volt a gyermek. hogy pontosan mi történt, azt nem tudom, hogy honnan ment arrébb azt se tudom, de a gyerek megszületett, pár nappal idősebb a lányomnál és egészséges.
2014. ápr. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
Nincsen. Az az élettel összeegyeztethetetlen állapot, mind az anya, mind a baba szempontjából.
2014. okt. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Olvastam olyan esetről, amikor megszületett, de nem érdemes kísérletezni. Sajnos erre szinte semmi esély nincs.
2017. ápr. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Megszulheted,ha sikerul,de akkor te belehalsz.
2017. ápr. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!