Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is ennyire retteg a...

Más is ennyire retteg a bölcsőhaláltól vagy csak én parázok ennyire? Mennyi lehet rá az esély? Folyton e téma körül forog az agyam.

Figyelt kérdés
Igazából már a terhességet is végigparáztam, az elején a vetéléstől féltem, utána hogy meg ne haljon bennem, nehogy rendellenességgel szülessen. Most meg hogy végre itt van velünk a csecsemőhaláltól kezdtem el félni. Az ismerősök szerint már tisztára hülye vagyok, hogy ennyire parázok. A kislányom 1 hónapos, már most féltem, tudom hogy 2-4 hónap között a leggyakoribb és mi még csak 1 hónaposak vagyunk, akkor gondolom később még jobban fogom félteni míg a kritikus időt át nem vészeljük. Egyébként a betöltött 40. héten született, 3 nap után haza is engedtek minket, 3800 gramm, 54 cm volt. 9/10 apgarral, a köldökzsinór 1x a nyakán volt. Nem volt inkubátorban nem kellett lélegeztetni sem, nem sárgult be. Sajna csak 3 hétig tudtam szoptatni, most tápszert kap. Nem tudom mennyire tartozunk a rizikócsoportba? Velünk alszik a nagy franciaágyunkban, ezért nincs légzésfigyelőnk. Nem dohányoztunk sosem. Szinte sosem rakom hasra, és egyelőre nem is fordul át, hanyatt fekszik fejét oldalrafordítva. Viszont észrevettem mikor figyelem a légzését, hogy elég szapora, de néha pár másodpercig mintha nem venne levegőt, aztán nagy sóhaj és újra szaporán lélegzik. Ez normális a kisbabáknál? Egyébként látszólag nagyon egészséges, de ez nem nyugtat meg mert tudomásom szerint a bölcsőhalált halt babák nagy többsége kinézetre teljesen egészséges, ezért megmagyarázhatatlan. Mit csináljak hogy ne idegeskedjek ezen annyit?
2011. okt. 11. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Én mindenképp a légzésfigyelőt ajánlom. Én is nagyon parás voltam, és én jóval tovább használtam a légzésfigyelőt, mert egyszerűen így voltam nyugodt. Néha még piszkáltak is, hogy a babakocsiba nem teszem be? De engem nagyon megnyugtatott, tényleg csak ajánlani tudom.
2011. okt. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Snuza!!!


[link]


Na parázz! :) A babád egészséges! Élvezd minden pillanatát az anyaságnak, és próbáld meg elhessegetni a rossz gondolatokat!


Én snuza halot vettem, és sztem szuper! rengetegen ajánlották.. Én is szintén ajánlom! Babakocsiban is rajta lehet, és az ágyban is, mikor veletek alszik a kicsi, vagy épp a pihenőszékében! :)

2011. okt. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Normális a kisbabáknál, hogy így vesznek levegőt. Szerintem nem tartoztok a rizikócsoportba, viszont valahol azt olvastam, növeli a kockázatot ha egy ágyban alszik a baba a mamával, szóval én inkább légzésfigyelőt vennék és külön ágyban altatnám


Megtaláltam, itt a kockázati tényezőknél:

[link]


Itt pedig a lap alján, mit tehet a szülő:

[link]

2011. okt. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekünk nincs légzésfigyelőnk, 7 hónapos a fiam, már nem fogok venni, de még mindig oda szoktam menni megnézni, hogy minden rendben-e.

Viszont szerintem te vegyél egyet, én kicsit túlzásnak tartom ezt az aggodalmadat, és nem akarlak megbántani, de az idegeskedésed sokat közrejátszhatott abban, hogy már most nincs tejed.

Vegyél egy légzésfigyelőt, és próbálj meg kicsit többet relaxálni, megnyugodni. Nem fogod élvezni a babáddal ezeket a gyönyörű hónapokat, ha folyton ezen agyalsz.

2011. okt. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A snuza tényleg szuper! Mi snuza go-t vettünk, és nem zavarja a kicsit, mindig biztonságos. Én is meleg szívvel tudom ajánlani! Szerintem a világ legjobb találmánya!!!
2011. okt. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg szuper! Egyébként, nekünk is elég lett volna a go-t megvenni, mert szinte mindig a kicsivel vagyunk, a riasztása pedig nagyon jól hallható, még messziről is.


Nekünk van matrac alá való figyelőnk is, de szinte soha nem használtuk. Meg rengetegszer riasztott tévesen. Ráadásul sokszor a pihenőszékben aludsz a bébi, nyáron, kint az árnyékos teraszon (ott imádott). Meg mi sokat babakocsizunk... Ha tetetném, ezerszer is a snuzát venném!

2011. okt. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Joyce ***** válasza:
Èn is nagyon fèlek ettöl, szerintem minden ''friss'' anya fèl, mi ùgy oldottuk meg , hogy az àgyàt közvetlen az èn àgyam mellè tettük, ìgy a kezem a hasàra tudom tenni, igy alszunk miòta megszületett,emelett van lègzèsfigyelönk is,de engem az sem nyugtatott meg elèggè :D akkor vagyok nyugodt hogyha a pici mellettem van :) most vettünk olyan matracot neki, amin a mi àgyunkba velünk tud aludni, nem tudunk ràfekudni mert joval magasabban van mint mi , biztonsàgos, ìgy ,nyugodtabb is vagyok :)
2011. okt. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is nagyon féltem, folyton néztem a kisfiamat. Szerintem is vegyél légzésfigyelőt, pár ezer ft-ért már van a teszvaterán, én is onnan vettem Álomvirág nevűt, mert annak aranyos a kinézete is. - és nagyon ajánlották, rajta is van, hogy több magyar kórház újszülött osztályán is használják. Van hozzá egy használati dvd-is, amin rajta van, hogy baj esetén hogyan kell a babát újraéleszteni, nekem nagyon hasznos volt, bár sosem volt rá hála a magasságos istennek szükségem. Van rajta egy kicsi led is, ami úgy villog, ahogy a baba veszi a levegőt. Sosem riasztott - tévesen sem, csak amikor merült az elem pittyegett, de annak teljesen más hangja volt.

A nyugalom most elsődleges neked, tehát ha ezzel megnyugszol mindenképpen vegyél egyet!

2011. okt. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!