Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik az okai annak hogy egy...

Mik az okai annak hogy egy kisbaba nyitott hátgerincel születik? Pontos választ szeretnék.

Figyelt kérdés
Ha az anya himlös társaságában van,amikor még terhes,kb:1honapos,lehetséges,hogy a baba elkapja a himlöt az anyuka meg nem és ezért nyitott hátgerincel születik?
2009. febr. 3. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

[link]

Olvasd végig és mekapod a választ a kérde´sedre.

2009. febr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Utánajártam kicsit a kérdésed második felének, mert engem is érdekelt. Nem írtad pontosan milyen himlő, ezért feltételeztem, hogy bárányhimlőről kérdezel. Ha valaki már átesett a betegségen elvileg nem fertőződhet meg. Van olyan is, hogy egy enyhébb lefolyású fertőzés nem biztosít megfelelő védettséget, ilyenkor volt rá példa, hogy egy második fertőzés is kialakult. Ha ebben az említett időszakban az anya elkapta volna a betegséget lettek volna tünetei, feltételezem nem voltak. Amennyiben viszont már átesett a betegségen, úgy a testében termelődő specifikus védettséget biztosító ellenanyagok a babát is védik, nem fertőződhet meg. Egyébként nem találtam olyan adatot, hogy a magzati varicella (b.himlő)fertőzés okozhat nyitott gerincet. Pedig hidd el sok helyen utánajártam. Szóval a kiegészítésben kérdezettekre a válasz :nem lehetséges

A nyitott gerinc okai: a magzati fejlődés korai szakaszában nem záródik a pici "gerince" (ami akkor még nem gerinc, csak egy "csőszerű" képződmény) teljesen. Ennek általában genetikai okai vannak, a hajlam örökölhető. Illetve csökkenthető a rendellenesség kialakulása megfelelő mennyiségű folsav bevitellel-ez az anyag segíti, biztosítja az idegrendszer megfelelő fejlődését. Tehát ennek hiánya is okozhatja a nyitott gerincet. Egyébként a nyitottság mértéke különböző lehet, az egészen súlyos esetektől, az szinte észrevehetetlen elváltozásokig. Nekem két csigolyám nyitott, nem tudtam róla, nem okozott tüneteket, akkor tudtam meg amikor teljesen más okból megröntgeneztek. A népesség jelentős része osztozik sorsomban, csak nem tudnak róla, szóval az enyhébb típus egyáltalán nem ritka, és nem veszélyes.

2009. febr. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat.De a mimi.hu-n nincs konkrét válasz.még urjatok ha megtudtok valami ujat
2009. febr. 4. 09:51
 4/4 anonim ***** válasza:

A folsav hiánya is okozhatja ezt a betegséget.Valóban sok fajtája van.Nekem sikerült "megszereznem" a legsúlyosabbat.Most így felnőtt fejjel utána néztem,hogy mennyi volt erre az esélyem és ledöbbentem,hogy milyen kevés.Persze a lottót nem én nyerem meg.

Olvastam itt a többi topicban,hogy sajnálják azt aki így születik,a szülők pedig kétségbe vannak esve.Egyet mondhatok,hogy nincs veszve minden.Nem könnyű senkinek,sem a szlüőnek sem a gyereknek,de ki lehet hozni belőle a legjobbat.Mint már írtam nekem a legsúlyosabb fajtája van,de teljesen normális életet élek.Egyetemet végeztem,éltem külföldön egyedül hosszabb ideig,van párom és az orvos szerint a gyerek vállalásnak sincs akadálya. A járásomon látszik,de segíteni semmiben nem kell.Mindezt úgy,hogy 8-nál is több műtétem volt és az orvosok többsége először azt jósolta,hogy meghalok 1 éves korom elött,a másik fele pedig,hogy nem fogok járni soha.Egy orvos volt összesen,aki biztos volt benne,hogy táncolni is fogok.Igaza lett.Természetesen a Kijevi balett nem fog felkérni sosem a Hattyúk tavára,de azt hiszem enélkül is simán le tudodm élni az életem.

Ezt a történetet csak bíztatásként mondtam,ha már megszületett a baba,akkor sincs világ vége,csak sokkal több kitartás kell hozzá,mint egy egészséges babánál.

Lehet,hogy most fura lesz,amit mondok,de ha még magzati korban kiderül (nálam nem derült ki) akkor viszont én legalábbis a elvetetés mellett döntenék.Akkor még van választási lehetőség és érdemes tenni ellene. De ha már megszületett a pici,akkor kitartás és nem kétségbe esés,mert lehet igy is boldogan élni,csak rengeteg erő kell hozzá.

2009. jún. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!