Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meg lehet változtatni egy...

Meg lehet változtatni egy kisbaba nevét? 6 hetes elmúlt.

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen találtunk nevet a fiunknak és mai napig úgy érzem, rossz nevet adtunk. Nem is szólítja a nevén senki. A kórházban is ahogy beértünk, egyből kérdezték a nevét pedig mondtam hogy előbb ha lehetne megnéznénk "ismerkednénk" vele egy kicsit, de nem lehetett. Gondoltam majd megszokom, próbáltam úgy szólítgatni de egyszerűen nem jön a számra. Sokszor ha kérdezik, el kell egy pillanatra gondolkozzak mi is a neve. Ti mit tennétek a helyemben??? Lehet változtatni rajta vajon?
2011. okt. 5. 14:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy lehet. Be kell menni az Anyakönyvi Hivatalba. Kell az aláírásotok, az eredeti Születési anyakönyvi Kivonat, és illetéket kell fizetni. Utána persze újra kell csináltatni az összes iratát, ami szintén pénzbe kerül.
2011. okt. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Pénzbe kerül (10ezer Ft körüli összeg) és az okmányirodába kell menni. illetékbélyeget venni és elintézik. Jobb minél hamarabb megcsináltatni,mert még kevés hivatalos irata van a lurkódnak :)
2011. okt. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az furcsa, hogy nem adnak időt. Persze a karszalagra rá kell írni valamit, de akkor vá
2011. okt. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Értem, óóó nagyon köszönöm, a pénz nem számít csak ez így irtó kellemetlen :(( Még addig szeretném amíg nem ismeri mindenki ezen a néven.
2011. okt. 5. 14:19
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
bocs elment, folytatom. Szóval akkor válik véglegessé, amikor másnap a nővérrel együtt egyeztetitek az adatokat. ez általában legalább 24 óra.
2011. okt. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Egyébként mi a neve, megkérdezhetem?


Második gyerekünk nevét a férjem találta ki, nekem nem tetszett egyáltalán, de engedtem, hogy legyen az. Kb 3 hónapos koráig nem bírtam kimondani ezt a nevet, mindig Huginak szólítottam. Aztán úgy megszerettem a nevét, most már egyáltalán nem bánom, hogy a férjem döntött :)

2011. okt. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Minden másnap jókat sírok rajta hogy csak én lehetek ilyen béna hogy szegénynek más nevet akarok, és hogy miért nem tudom már megszokni ezt a nevet.

A férjem szerint meg tök mindegy hogy hívják, akkor is a mi gyerekünk szóval ő jól elvan így hogy Manócskának meg Tökmagnak szólítja.

2011. okt. 5. 14:20
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Amit a karszalagra írnak, attól eltérőt is lehetett volna mondani mikor az anyakönyves kitöltötte a papírt és aláírtad. Nálunk mindenkitől megkérdezte, hogy akkor marad az első verzió, meg hogy esetleg lesz e második név.
2011. okt. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Tudom hogy másnap jött az anyakönyvet intéző hölgy és akkor lehetett volna változtatni de úgy gondoltam minek variáljunk, majd megszokom. (az első babám neve se tetszett de azt apa egyértelműen kiválasztotta mikor kiderült hogy fiú és kezdetektől úgy hívtuk már a pocakban szóval volt időm megszokni.)
2011. okt. 5. 14:23
 10/18 anonim ***** válasza:

Én is kíváncsi lennék a keresztnevére, ha nem gond. Mi sokat harcoltunk a férjemmel, h mindkettőnknek tetszőt találjunk és el is neveztük, aztán már több hónapos volt a Manó, mire bevallottuk,h ma sem tudnánk jobbat, de még mindig olyan furcsa, nem természetesen jön a szánkra.Aztán megbeszéltük, h valószínűleg a gyerek akarta, h ez legyen. Azóta a kis csaj "hozzáidomult" a nevéhez, nem is tudnám elképzelni mással. Nem bántam meg:-)

Ha viszont van jobban tetsző nevetek, még egyáltalán nem késő megváltoztatni, hajrá:-)

2011. okt. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!