Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni a testvérfélté...

Mit lehet tenni a testvérféltékenység enyhítésére?

Figyelt kérdés
A nagyfiam egy éves. A pici 3-4 hét múlva érkezik. Ma vérvételen voltam, és az asszisztensnő mesélte, hogy a lánya gyermekei között 18 hónap van, és a nagyobbikat nagyon megviselte a kisbaba érkezése. Azóta mindent csak az anyukájától fogad el, ha vendég érkezik azzal a címszóval, hogy babalátogatóba jött, akkor egyből közli, hogy ő a baba, a "másik az csak a pici". Korábban is féltem már ettől a gondolattól, de most kifejezetten megijesztett. Mit tudok tenni? Sajnos nincs lehetőségem arra, hogy a pici babát másra hagyjam, és a kisfiammal néha csak kettesben legyünk. Miféle praktikák lehetnek, ami nem igényli, hogy a pici babát másra hagyjam?
2009. febr. 3. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
sztem az nem biztos h neked is féltékeny lesz nagyobb...majd ha megszületik meglátod, addig nem érdemes ezen gondolkodni....az természetes nagyobbal is megpróbálsz annyit törődni amennyit csak lehet:)
2009. febr. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos úgy lesz nálatok is, ha mennek hozzátok babalátogatók, a nagyról sem fognak elfeledkezni, és ez így jó, ez is enyhítheti, ha mégis alakulna valami. Nálunk 3 és fél év van a 2 nagyobb között, szerintem nem féltékeny volt a nagy a picire, hanem néha olyan kis szomorkás, de nem igazán mutatta. Tény, hogy meg kell találni az egyensúlyt a 2 gyerek gondozása közt, ami nem mindig egyszerű. Sok sikert!
2009. febr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

Kicsit korai aggódnod,de eléggé valós a félelmed.

Kevés köztük a korkülömbség.Egy életen át viszálykodni fognak(főleg hogy fiuk)

Enyhíteni rentegeteg türelem és igazságossággal próbálkozhatsz.

Félős,h a féltékenyebb elnyomja a másikat.Oda kell nagyon figyelni a jellemvonásukra.

2009. febr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kicsit félreérthető voltam. A pici lehet, hogy kislány lesz, a neme még nem egészen tisztázott.
2009. febr. 3. 15:33
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

hát,csak néhány aranyszabály:

1. a nagyra sose bízd rá a kicsit,ne mondd neki,hogy vigyázz rá,mert te már nagy vagy stb. - nem ő akarta a tesót,lehet,hogy ez neki teher

2. sose mond neki,hogy "te már nagy vagy", "te ezt már tudod", mert ő majd pont,hogy olyan pici akar majd lenni,mint a tesó,hogy anya csak vele foglalkozzon - emiatt jobb,ha megmondod neki,mikor nyűgös,sír,rosszalkodik,hogy felhívja mgára a figyelmed,hogy elintézed a picit és utána csak az övé vagy

3. mindig legyen olyan időszaka a napnak,mikor csak vele tudsz lenni

4. apa nagyobb szerepet kaphat,kitalálhatnak valami fiús dolgot,pl. közösen eljárni úszni,autót szerelni stb.

5. lehet,hogy ő pont azzal akarja majd leplezni féltékenységét,hogy mindenben segíteni akar - ezzel is kontrollálni tudja a helyzetet. Dicsérd sokat,de más dolgok miatt is,nehogy állandósuljon ez a gondozó szerep. Mond,hogy énekeljen,játszon valamit neked és örülj neki milyen ügyes

6. nem baj,ha átmenetileg bepisil,felkel éjjelente vagy újra szopizza az ujját

7. nem jó,ha nem féltékeny,úgyhogy amikro féltékeny a tesóra arra gondolj,hogy ez egy egészséges dolog és a fejlődés,élet velejárója

8. ha igényli őt is ringasd,babázz vele,mintha icipici volna - ezzel is segítesz feldolgozni neki az élményt

ennyi jutott eszembe. ne aggódj,biztosan ügyesen megoldjátok majd :)

2009. febr. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A harmadik válaszolónak kicsit egyoldalúak a nézetei. Ez egyáltalán nem biztos, hogy viszájkodnak. Sőt lehet hogy ők lesznek a legjobb legszeretőbb testvérek A férjemnek a tesvére 9 hónappal idősebb és nagyaz összetartás. Anyjuk szerint soha nem veszekedtek és nagyon jó testvérek. Szóval szerintem ne hallgass senkire. Meglátod nagyon jó ki fog alakulni.
2009. febr. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A tegnapi 15.57-esnek különösen köszönöm a tippeket.
2009. febr. 4. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!