Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor múlt el babátok hasfájás...

Mikor múlt el babátok hasfájása? 3 hónap után? Kislányom már 4 hónapos.

Figyelt kérdés

A nagykönyv 3 hónapot ír...de a kislányom 4 hónapos, és sokszor szenved a pukikkal, kakival...azóta van ez mióta hazahoztuk a kórházból. Minden nap sír. Van, hogy reggel, van hogy este. Ami furcsa, hogy viszont nem minden kakinál sír...de ha sír, akkor nagyon szenved.

Ismerőseim mind azt mondják, hogy náluk sem 3 hónaposan múlt el, hanem 6 vagy 7 hónaposan, vagy még később...

A neten viszont sok helyen azt olvastam, hogy ha 3 hónap után még nem múlt el, akkor az lehet allergia is. Leggyakrabban a tejallergiát írják. Én viszont nem eszek semmiféle tejterméket, éppen babám hasfájása miatt.

Mindenféle dolgot kipróbáltunk (Espumisan, Infacol, Gripe Water, teák, torna stb...) Már nem is próbálkoznék semmivel sem.

Dokinál is voltunk, azt mondta egészséges és türelem, nem ad beutalót semmilyen kivizsgálásra sem, mert szerinte felesleges.

De meddig várjunk?

Mi lehet még az oka, ha fáj neki?

Mit csinálhatnék?


2011. jan. 22. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden baba más...az én fiam 3 hónapos, és már nem szenved a kakival, pukival, de sokszor nyűglődik álmában,szerintem a hasa miatt.

Sokat segített hogy elkezdtem hason altatni.

Illetve nem tudom miket eszel, de én a tej mellett a tojást is hanyagolom...egyáltalán nem eszek, mert egyszer nagyon kikészült tőle.

Írod, hogy nem mindig szenved, akkor szerintem valami kaja lesz a ludas.Babám pl tisztára kivan a paradicsomtól!Még az elején rájöttünk, hogy nem bírja, azóta egyszer próbálkoztam egy laza pariszószos pizzával, és attól is fájt a hasa...azóta paradicsomot sőt paprikát, uborkát sem eszek az apró magok miatt...

Lehet túlzásba viszem, de legalább jól van.Azért salátát eszek, meg szedek vitamint, szóval jut neki vitamin is:)

Gyümiből, mikor egy nap 2 banánt ettem, az megfogta a hasát:/

Szopiztatod?Ami nekem bejött az a kömény.Vagy csinálok édeskömény teát, és én iszom, hogy a tejjel megkapja, vagy csinálok köménymag levest, azt is megkapja a tejjel.Ezek nekünk sokat segítettek, hogy könnyen kijöjjenek a gázok.De persze a hason alvás is sokat segített.

Kitartás, tényleg lehet hogy csak egyszerűen tovább tart neki ez a korszak, nem biztos hogy "extra" baja van.De az étkezésed jól gondold át!

Remélem tudtam segíteni.

2011. jan. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem az én étkezésem nem változtatott a baba hasfájásán. Amikor már tényleg csak szinte kenyeret ettem vízzel, akkor is ugyanez volt.

A doki nem azt ajánlotta, hogy csináljak kamillateát a babának és cukrozzam meg, hogy jó édes legyen, na ez segített! A másik, amit ajánlott az az volt, mikor már elmúlt három hónapos, hogy kóstoltassak vele barackot, és hála égnek nagyon bejött a fiamank, úgyhogy ez is nagyon sokat segített a kakilásban. Mivel már 4 hónapos a babád, én biztos megpróbálnék adni neki egy kis rostos gyümit. A banán egyébként az én fiam nem fogta, de úgymond hashajtósak még a körte és a szilva bébiételek is. Nem rábeszélni akarlak, ha csak anyatejet fél évig párti vagy, de ez nekünk és másoknak is a környezetünkben segített. Egyébként nem kevés pénzt költöttünk mi is mindenféle csodaszerre, így utólagosan feleslegesen.

2011. jan. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is hasfájós volt. A 3. hónap után nem múlt el ugyan, de ritkábban jelentkezett. Az őszibarack valóban nagyon jó rá, és nem kell anyatej helyett adnod, csak kóstoltass vele két evés között valamennyit.
2011. jan. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor szerintem megpróbálom a barackot! Már ha kapok most valahol .:)

2011. jan. 23. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!