Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol kell e. ü. kártyát csinált...

Hol kell e. ü. kártyát csináltatnom, hogy a pelus árát vissza tudjam kérni rá? Hogy működik ez? Semmit sem tudok róla, minden infót megköszönök!

Figyelt kérdés
Hogy mennek ezek a dolgok, csak most hallottam róla. Segítsetek légyszíves.
2011. jan. 22. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Egészségpénztári kártyára gondolsz szerintem. Ez azoknak jó, akiknek a munkahelyük pl. cafeteria rendszer keretén belül havonta átutal az egészségpénztári kártyára bizonyos összeget, amit aztán a kártyaelfogadó helyeken le tudsz vásárolni.

Hogy te magadnak ilyet csak úgy csináltass, nincs sok értelme, hogy te fizetgess rá minden hónapban, mert aztán abból levonnak bizonyos %-ot.

2011. jan. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha jól gondolom a Cafeterián belül működő egészségpénztári befizetésekre gondolsz. Te magad is utalhatsz rá összegeket, amiBŐL visszaigényelhetsz, illetve a munkahely is adhatja juttatásként. Annyit igényelhetsz vissza, amennyi befizetésed van. De olyan nincsen, hogy "csináltatsz" egy kártyát, amire visszaigényeled a pelenka árát :)
2011. jan. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a neten a google-on keresztül találtam egy ilyen oldalt:

[link]

2011. jan. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De még ha van ilyen kártyád akkor is csak a gyógyszertári illetve meghatározott helyen vett pelust árát tudod visszaigényelni ha egyáltalán azt lehet, mert vannak olyan gyógyszertári dolgok is amiket nem lehet (pl. mert nincs OGYI száma).

Nálunk (Vasutas) legalábbis így van. Én pelust sose vettem rá, szóval azt nem tudom, viszont a tápit azt csak

arra.


És ahogy előttem írta valaki, csak akkor éri meg ha a céged fizet rá béren kívüli juttatásként, mert fizetésből nem éri meg.

2011. jan. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

annyit még hozzátennék, ha van rá pénzed van értelme saját magadnak is fizetni, vagy legalábbis eddig volt, az új adótörvényeket még nem ismerem, mert a fizetésből befizetett összeg bizonyos %-át vissza lehetett igényelni az adóból, ami összeg szintén az eü kártyán landolt.

2011. jan. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!