Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Popsiban már nem engedi babám...

Popsiban már nem engedi babám megmérni a lázát, sőt hónaljba sem. Megéri beruházni fülmérősre? Vagy a homloklázmérő elégséges, egyáltalán mennyire megbízható?

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg némi következetességgel rá lehet venni, hogy engedje. Nem hiszem, hogy drága hőmérőkbe kell beruházni, csak mert makacskodik egy kicsit a gyerkőc.
2011. jan. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia.Lányom 18 hós és most jutottunk oda,hogy engedi hónaljban.Addig alvás közben tudtam így mérni neki.Sok türelem és játék.Minden játéknak beraktuk a "csipogót" és anyának apának végül ő is engedte.Nekünk félt a fülhőmérőtől.
2011. jan. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a hónaljas témát azért feszegesd, addig olvass neki vagy játsz közben olyat amit szeret. Vagy ha esetleg sikerülne egy rossz digitális lázmérőt szerezned, add a kezébe, imádnak vele játszani.

Nekünk van füllázmérőnk, 8000ért vettem, de azt is csak azért mert nagyon nagyon beteg volt sokáig, lázgörcs meg ilyenek, korház stb, és folyton kellett a lázát mérni, de éjszaka nem akartam fölébreszteni, ez meg jó megoldás volt.

Megéri a füllázmérő, nagyon jó nagyon gyors, bár sokat kell gyakorolni, hogy pontosat tudj mérni. Szóval 1-1 alkalomra szerintem nagyon fölösleges ennyi pénzt kiadni érte. Mert nem mindegy hogy hogyan dugod a fülibe, milyen szögben áll, ezt ki kell tapasztalni, gyakorolni. Addigra meg simán megméred hónaljba is :)

Ha sok pénzed van vegyél nyugodtan, jó dolog. De ha számolnod kell a forintokat akkor inkább találj ki praktikát a hónaljmérésre.

2011. jan. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekünk van mindenféle, eddig a füles a legjobb. A többit gagyinak tartom. Egyedül a régi higanyos a jó, de azt még kisgyereknél nem alkalmazhatom. Szerintem mindenképpen érdemes beruházni, mert sajnos bármikor kellhet, és hiába drága, de ez a legmegbízhatóbb. Ahol gyerek van a családban, ott szükséges sajnos.
2011. jan. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, azt nem írtam, hogy patikában vettem, 5e Ft volt, és 3 év gari van rá. Az elem benne pedig számítógéphez való, tehát nem fog lemerülni 2 használat alatt, mint a sok elektromos 1000-1500 Ft-osnak. (abból van 3 db is, mind lemerült 2-3 mérés után, és az elem bele szintén 1000 Ft, szóval jobban megéri egyszer egy jobbat venni). Magunk kárán tanultunk, leírom hátha másnak segítettem. Azért jó pótelemet tartani.
2011. jan. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A füllázmérő nagyon praktikus, de nekem rossz tapasztalataim vannak róla. Amikor a kislányom beteg volt, azzal mértem a lázát, mert ő sem engedte popsiban, és éjszaka is könnyebb volt így. Két napig azzal mértem, és egyszer sem mutatott lázat, de még hőemelkedést sem, pedig éreztem hogy lázas, forró volt a homloka, ezért én hittem a lázmérőnek. Aztán két nap múlva megmértem kiváncsiságból a fenekében, hát 39 fok volt, több mint 2 fokot tévedett a fülbe. Ezért én többet soha mérem a fülében, nem ér annyit hogy ilyenkor tévedjek, pedig az egyik legdrágábbat vettük meg, márkás is volt, és mégis.
2011. jan. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Fülhőmérővel létezik ember, aki egymás után kétszer legalább kb. ugyanazt az eredményt méri?

Nekem sose sikerült.

Olyat meg még nem is hallottam, hogy ahiganyost nem használhatod, mert még pici...

Egyébként az elsővel értek egyet én egyiktől se kérdeztem, hogy engedi-e, hanem megmértem és kész. A legnagyobb 5 éves, neki is popsiban mérem, egyszerűen mert az a legpontosabb. És nem kérem ezügyben a véleményüket...

2011. jan. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Elejétől fogva popsiban mérem, játék a kezében...

Amúgy a fülhőmérő, bár 6000-ért vettük, 35 foknál sose mért többet, vissza is vittük a boltba.

2011. jan. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

16:38! Én direkt úgy vettem a boltban, hogy magamon teszteltem kétszer egymás után. Azt vettem meg, ami ugyanazt az értéket mutatta. :)az eladó meg néett csúnyán, mit próbálgatom a fülhőmérőket, de nem foglalkoztam vele.

A miénk akkor mér kevesebbet, amikor fél alatt van az elem. Újratölthetőt használok, így mindig van friss elem. A dokinénink azt mondta, hogy a kórházak zömében is füleset használnak, de mindkét fülben mérem mindig. Eddig sosem volt gond. Mondjuk nagyon sokszor nem is kellett.

2011. jan. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A kórházban homlokost használtak, szerintem nagyon jó, de baromi drága.

Hónaljban azért jó lenne, ha valahogy rászorítanád. Nekünk is ott mérték kicsi korunkban, még a higanyossal, aztán az nem 2 perc alatt végzett, mint a digitális, mégis végigvártuk, nem?

Ha nagyon nem megy, ültesd háttal az öledbe, hóna alá a hőmérő, aztán szorítsd le a kezét. Nehogymár a nyúl vigye a vadászpuskát...

2011. jan. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!