Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezdjem a hozzátáplálást?

Hogy kezdjem a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
hónapos anyatejesek vagyunk, lassan elkezdeném a hozzátáplálást! Azt tudom, hogy elöszőr gyümit kell neki adni. No de mikor, melyik napszakban és az étkezések közt vagy főétkezéskor? A főzelékkel ugyanez a problémám, nem tudom mikor adjam neki
2009. febr. 4. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
Én is anyatejes vagyok. Most 5 hós a babám, azt mondta a védőnőm még 1 hónapig húzzam ki, ha tudom. Almával kezdjem, mert most az a "friss". Délelőtt egy kis almát reszeljek le, hagyjam a levét kicsöpögni, a levéből adjak 1-2 kanállal, utána egyből szopcsi. Néhány napig emeljem ezt az adagot, 4-5. napon már adhatom neki az almapépet, persze ezt is fokozatosan kezdve. Azt már nem emlékszem, hogy mennyi idő alatt vált ki egy étkezést az almapüré, talán egy hónap kell. Remélem azért segítettem.
2009. febr. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Miért kellene gyümivel kezdeni? Ez nem törvényszerű!! Én sem azzal kezdtem, mert nem édessel akartam kezdeni én is a múlt héten kezdtem el a hozzátáplálást. Én először sárgarépát pároltam és azt turmixoltam össze anyatejjel hígabbra, második nap kevesebb tejcsi hozzá, míg a 3. nap éppen csak egy kicsit tettem bele. Utánna a sütőtök ugyanígy, ma kezdtem a krumplit az nagyon izlett neki. Majd céklát krumplival akarok adni neki és utánna keverem ezeket és csak utánna akarom az édeset bevezetni, vagyis almát és mivel most nem nagyon van friss így sajnos a bébiételből leszek kénytelen neki adni gyümiket. Ja és a tököt azt sütőben sütöttem meg a krumplit meg héjastól alufóliába csomagoltam és úgy sütöttem meg a sütőbe. Én ezeket a déli etetésnél adom, a gyümit meg déletőtt meg délután akarom. Eleinte adtam utánna tejcsit is mert első nap csak pár kanállal kért. De utánna egyre többet, mindíg anyit adok amennyit kér ha többet akkor többet, nem törvényszerű ez az első nap 2 kanál második nap 4 kanál. Így már most nem adok utánna tejcsit, csak majd ha megint megéhetik.

Sok sikert!

2009. febr. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Almával szokták.

Én 5.5 hósan kezdtem a doktornő tanácsára.

Először alma levét napjában 2x 2 kanállal, evés előtt. Aztán 3. nap kis almát is, és minden nap többet. 4. almaevő napon már megevett egy kisebb almát. Én délben adtam neki, mert elég későn kelt, 9-kor ciciett, délben evett legközelebb. Alma után jött 3. nap a banános alma, majd a sütőtökös alma. Ha ezek megvoltak, kb 3 hét után jött a főzi. Ezt is délben adtam, egy hónapig, és utána tértem át arra, hogy délben főzi, délután gyümi. Én csak akkor szoptattam utána, ha kérte, nem mindjárt autómatikusan.

A főzi alapja a krumpli, ehhez tettem először sárgarépát, sütőtököt céklát, majd sóskát, spenótot, salátát. 6,5 hó után jött a husi is bele.

Higítani a főzőlével szoktam a főzit, vagy forralt vízzel. A gyümit meg baba üveges gyümilével.

Az orvosnak amúgy segítenie kéne, vagy a védőnőnek, kérdezz tőlük is.

2009. febr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!