Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Levelet kaptunk hogy az első...

Levelet kaptunk hogy az első vérvétel alapján nem tudták lezárni, , ezért új vérminta beküldése szükséges. Ez mit jelent? Baj van?

Figyelt kérdés

Kórházban vettek vért, és most küldtek levelet hogy abból nem tudták lezárni, ujjbegyvért kell beküldeni a mellékelt szűrű papíron.

Ti kaptatok ilyet???

Bajt jelent, vagy ???

Picit megijedtem, mert eddig se volt minden zökkenőmentes, és csak holnap lesz a pici 2hetes.


2011. jan. 24. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
könnyebb lenne válaszolni ha leirnád hogy pontosan milyen vizsgálatra kell a vér.. én korházi dolgozo vagyok de ilyet még nem hallottam.. esetleg vérgáz szintet néznek ujjbegyböl, vagy vércukrot.. nem értem.. de igy.. otthonrol..
2011. jan. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"az újszülöttkori tömegszűrést --- Nevű gyermekük első vérmintája alapán nem tudtuk lezárni, ezért újabb vérminta beküldése szükséges.

Kérjük hogy a következő munkanapon háziorvosuk segytségével vegyenek ujjbegyvért a mellékelt szűrűpapírra, melyen 2korongot alaposan itassanak át vérrel."


Ez a levél lényege, amugy az i.sz. gyermekklinika anyagcsere laboratórium -ból küldték a levelet.


Kösznöm a választ, ha valaki tud valamit kérrem írjon

2011. jan. 24. 20:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem PKU vizsgálat ha ilyen pici baba.

Nem kell aggódni. Biztos volt valami gond a géppel vagy elszúrták a vizsgálatot.

2011. jan. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Esetleg összefüggésben lehet azzal hogy magas a cukrom? szülés előtt éhgyomorra 10 volt.
2011. jan. 24. 20:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sok mindent szurnek es neznek, pl. hogy rendben vannak a vertestek, hormonokat, metabolizmust (hogyan bontja le a szervezet a taplalekot) valamint kulombozo betegsegeket: PKU, Hipothyroidism (tyroid hormone hianya), Galastosemia (enzim hiany ami a galactose-t bontja le), sickle cell anemia (valami gond van a voros vertestekkel)... bocsi de nem tudom a tobbit pontosan. Ha kertek tolled vermintat akkor biztosan valamit nem tudtak megnezni es ujbol kerik. Nem hiszem hogy gond lenne ne aggodj. Egyebkent ezek kozul a betegsegek kozul az osszes kezelheto csak idoben fel kell fedezni oket eppen ezert tesztelik szuletes utan nemsokkal. Ne aggodj nincs semmi gond.
2011. jan. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is kellett beküldeni( mondjuk neki a sarkából vettek vért, de az tök mindegy szerintem)

A doki azt mondta,hogy azért, mert a PKU (valami anyagcsere probléma) csak akkor kimutatható, ha már evett(emésztett) anyatejet.

Mivel én egyáltalán nem tudtam szoptatni a kórházban( örülök,hogy túléltem a szülést), így nem volt értékelhető a minta amit még ott levettek. Mikor a gyerekorvos levette a vért akkorra már "feltornáztam" az anyatejmennyiséget kb az étkezések 30 %-ra. Utána már nem jelentkeztek,hogy baj lenne vele, tehát valószínűleg tényleg ez lehetett a gond.

Te tudtál szoptatni? Lehet nálatok is ez az ok.

2011. jan. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez a PKU. Anyagcsere szűrés. Nálunk sem sikerült a kórházban mert még nem indult meg a tejem (pénteki császár után hétfőn hazaküldtek minket) és nem evett, így nem volt mit emésztenie. Minket már a kórházból ismétlő szűrő papírral engedtek el. Ha jól emlékszem szerdán vagy csütörtökön csinálta meg a gyerekorvos itthon, és nálunk is a sarkából vette a vért.
2011. jan. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat, nem volt, és nincs is sajnos tejem egyáltalán.

Tápszeres a kisfiam:(

2011. jan. 25. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!