Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet gyerekeidet egyformán...

Lehet gyerekeidet egyformán vagy ugyanúgy szeretni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 08:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Igen! Nekem 2 van és mind akettőt egyformán szeretem.
2011. jan. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem nem. Nekem egy gyerekem van, és többek közt azért is nem szeretnék másikat, mert én úgy gondolom, hogy nem tudnám egyformán szeretni.

Szerintem az, aki az ellenkezőjét állítja, még saját magának sem vallja be, hogy olyan nincs, hogy egyformán. Egyiket ezért, a másikat azért szereti jobban és ő úgy érzi, hogy egyformán. Pedig nem.

Ez az én véleményem.

2011. jan. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 09:06!

Sok anyukának van ilyen aggodalma, amikor még csak egy gyereke van. Úgy érzi, a testvér érkezésével elvesz valamit a nagyobbtól, kicsit betolakodónak érzi a kis ismeretlen másodikat. Aztán amikor megszületik, neki is kialakul a helye a családban. Én is hasonlóan éreztem, mint Te. Most az 5. babámat várom, és már régen nincsenek ilyen gondolataim.

Én úgy hiszem, hogy egyforma erővel lehet szeretni minden gyerekedet, mégis mindegyiket máshogy, hiszen különbözőek, mást és mást váltanak ki az emberből érzelmileg. Értsd ezt úgy, hogy máshogy szereted a kis vagányt, mint a bújós cicát, és megint másként okoskát. Nem is kezelheted Őket érzelmileg sem egyformán, hiszen mások az igényeik. De ha rájuk nézel, ugyanaz az erős szeretet árad szét benned, függetlenül attól, hányan vannak, és milyenek.

2011. jan. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Kedves 9,26!

Értem én amit írsz és bizonyos mértékig igaz is biztosan. De amit te is írtál, hogy mindegyiket máshogy. Na és ez az, amit én nem szertnék, én ezt az egyet szeretném úgy szeretni, ahogy csak tudom.

Nincsenek saját rossz tapasztalataim, mi ketten voltunk tesók, a mai napig nagyon sok törődést és szeretetet kapunk a szüleinktől. Én mégis úgy érzem, hogy nem lehet két gyereket és talán nem is kell egyformán szeretni.

De minden elismerésem a tiéd, hogy így érzel és próbálod a személyiségüknek megfelelően nevelni a gyermekeid. Nem mindenki törődik ezzel sajnos, 5 gyerek után meg pláne.

2011. jan. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Igenis, mindegyik gyerekedet tudni fogod szeretni. Persze, mindegyiket másért. De a szeretet nem egy nagy torta, amit ha több felé kell osztani, akkor 1-nek-egynek kevesebb jut belőle. A szeretet megsokszorozódik, minél több felé kell osztanod. Nekem 4 gyerekem van és mindegyiket nagyon-nagyon szeretem! Mindegyiket azért, mert olyan, amilyen! Mindegyik más, más a jelleme, mások az igényei. De ez nem azt jelenti, hogy egyiket vagy másikat kevésbé szeretném. Csak azt, hogy az ember egy 18 évest egészen máshogyan szeret, máshogy fejezi ki számára az érzelmeit, mint egy 2 évesnek (nekem van 18 és 2,5 évesem is!). Emellett, mivel a gyerekeknek már kicsi korukban egészen mások az igényei (egyik szereti, ha babusgatják, szeretgetik, a másik önállóbb, nem annyira élvezi a szoros testi kontaktust, állandó simogatást, puszilgatást). Tehát hozzájuk kell alkalmazkodni. Amíg az embernek csupán 1 gyereke van, bizony nem tudja elképzelni, hogy is van ez, hogy a szeretet egyre csak növekszik. Példa rá az én anyósom: ő csak egy gyereket nevelt, számára a gyerek csupán 1.... amikor nálunk sorban születtek a gyerekek, mindig óriási balhét csinált, mert "Majd nem jut annyi szeretet a többinek!"... Hatalmasat tévedett! Ui. A gyereknek nem igazán jó, ha csupán neki jut minden figyelem, csak vele foglalkoznak állandóan, ha körülötte forog a világ! Az élet nem erről szól! Alkalmazkodni mindenkinek kell... A szeretet meg csak egyre nő :)
2011. jan. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Kedves 9:41!

Miért félsz egyforma mértékben, de másként szeretni? A gyereknek pont az a lényeg, hogy úgy szeresd, ahogy neki van szüksége rá. Ezt az érzést nem lehet és nem is szabad uniformizálni. Ezt nagyon jól írta le az előttem válaszoló. A bújós gyereket a gyöngédségeddel szereted, a vagányt azzal, hogy őszinte kedvvel fordítasz rá időt és figyelmet. A 17 évest azzal, hogy mindig van időd meghallgatni, a 1,5 évest azzal, hogy öleled, babusgatod. El sem tudom képzelni, hogy éreznék magukat, ha egyformán próbálnám meg szeretni Őket. Ezek a dolgok amúgy sem fejben, hanem szívben dőlnek el.

2011. jan. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%
És még valami: egy gyerek személyiségének formálódásában a testvéreknek hatalmas szerepe van. Nem az számít, hogy valamiből kevesebb jut nekik, mint az egykéknek, hanem az, hogy egymástól rengeteget tanulnak. Alkalmazkodást, toleranciát, empátiát. Mindennek csak hasznát látják az életben. És az sem utolsó dolog, hogy felnőttként is mindig lesz kihez fordulniuk. Persze a szülőnek oda kell figyelnie arra, hogy mindenkire tudjon figyelmet fordítani, de egy jól működő családban ez sem lehet gond. Az én gyerekeim sokszor hozzák szóba, hogy mennyire jó, hogy Ők ennyien vannak. Amúgy 17, 13, 12 ,másfél évesek, és már nagyon várják a kistesót.
2011. jan. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
16%

Nem, nem lehet.

Én is ezen az állásponton vagyok és hiába bizonygat itt nekem bárki bármit.

Csak van aki bevallja, van aki nem. :)

Én bevallom.

2011. jan. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

Kedves utolsó, saját nevedben beszélj csak és ne álltalánosíts! Lehet, hogy te csak 1 gyereket vagy képes szeretni nagyon, de vannak anyák akik képesek az összes gyermeküket egyformán szeretni!

Nekem is 2 van és mióta itt a kisebb is, egészében kiteljesedett az életem, boldogabb vagyok mint valaha és IMÁDOM őket! Tudod micsoda boldogság amikor látod a 2 gyerekedet ahogy szeretik egymást? Ahogy játszanak? A leg gyönyörűbb dolog a földön!!!! Akinek nincs 2 vagy több, el se tudja képzelni!

2011. jan. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
7%
Szerintem sem lehet. Úgyis lesz egy kedvenc, akit a többieknél erősebben szeretnek. A másik gyerekeket elhiszem h egyformán szeretik, de mindig van 1 kivétel! Sajnos! :(
2011. jan. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!